Profanacja figur przed kościołem w Szczecinie. Trwa dochodzenie w sprawie

Profanacja figur przed kościołem w Szczecinie. Trwa dochodzenie w sprawie
(Fot. Facebook)
PAP/Facebook/dm

Policja prowadzi dochodzenie ws. profanacji figur przed jednym z kościołów na szczecińskich Pomorzanach. Do zdarzenia doszło w niedzielę. „Sprofanowano i zniszczono figury Matki Bożej Fatimskiej i Niepokalanej” - podała na Facebooku Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie.

- Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie - powiedziała młodszy aspirant Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji.

- Zawiadomienie zostało złożone wczoraj, policjanci wykonali czynności procesowe m.in. oględziny miejsca zdarzenia, sporządzona została dokumentacja fotograficzna, zabezpieczono także nagrania z kamer monitoringu. O tej sprawie zostanie także poinformowana prokuratura - dodała Gryszpan.

Na jednej z figur namalowano czerwoną farbą odwrócony krzyż. W podobny sposób sprofanowano kapliczkę z figurą Matki Bożej - namalowano czerwoną farbą nie tylko odwrócony krzyż, ale także „odwrócony” pentagram.

PAP/Facebook/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Profanacja figur przed kościołem w Szczecinie. Trwa dochodzenie w sprawie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.