Prymas Polski do młodych jadących na Lednicę: w twarzy Jezusa poznacie swoją twarz

Prymas Polski do młodych jadących na Lednicę: w twarzy Jezusa poznacie swoją twarz
(fot. By J. Andrzejewski [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)
KAI / pk

"W twarzy Jezusa poznasz swoją twarz. Zobaczysz siebie takim, jakim jesteś, w całej prawdzie, takim, jakim cię widzi Pan Bóg" - mówił do młodych uczestniczących w Jutrzni Lednickiej w Gnieźnie Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Jutrznia Lednicka poprzedzająca spotkanie młodych na Polach Lednickich odbywa się w katedrze gnieźnieńskiej od kilku lat. Z roku na rok w nabożeństwie uczestniczy coraz więcej grup zmierzających na doroczne spotkanie pod Bramą Rybą. W tym roku katedra była niemal całkowicie wypełniona. Do grobu i relikwii św. Wojciecha przyjechało ponad 1600 młodych ludzi z różnych stron Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Wspólnej modlitwie przewodniczył dominikanin o. Tomasz Grabowski OP, prezes Wydawnictwa "W drodze", który pytał młodych, ile tak naprawdę są gotowi poświęcić dla Chrystusa.

Dziś Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Jego hasło brzmi: "Jestem" >>

- Na jak długo jesteśmy w stanie wyłączyć telefon, by się na Nim skupić? Na ile jesteśmy w stanie porzucić to, co wiemy, że nas odłącza od Chrystusa, a jednak cały czas wracamy do grzechu i słabości. Co jesteśmy w stanie zostawić? Niektórzy bardzo dużo, dlatego, że dali się przekonać Chrystusowi do wiary, usłyszeli, że jest, że stoi przy nich, że oddał za nas życie - mówił dominikanin. Zwrócił się też do tych, którzy wiary nie mają, albo przeżywają kryzys, który - jak dodał - zdarza się przecież wielu ludziom wierzącym, a także do tych, którzy postrzegają Boga jako odległego i dalekiego.

- Wtedy trzeba prosić - pociągnij mnie do wiary - mówił, tłumacząc, że wiara w Boga żywego uwalnia od strachu, od uzależnienia od opinii innych, od ciągłego przeglądania się w ich oczach. Pozwala zdjąć maskę, którą zakładamy, by zapunktować wśród znajomych.

DEON.PL POLECA

Kilka słów do młodych skierował też Prymas Polski.

- W twarzy Jezusa poznasz swoją twarz. Zobaczysz siebie takim, jakim jesteś, w całej prawdzie, takim, jakim cię widzi Pan Bóg. I tego życzę wam i sobie, by spotkanie na Lednicy, by spojrzenie w twarz Jezusa, pozwoliło nam odnaleźć prawdę naszego życia, odnaleźć moc do życia i do miłowania tak, jak kocha nas Jezus, czyli bez warunków, bez jakiegoś «ale», prawdziwie i do końca - mówił abp Polak. Metropolita gnieźnieński podziękował też wszystkim za obecność i modlitwę u grobu i relikwii św. Wojciecha. Jak mówił, jest to powrót do korzeni, do miejsca, w którym zaczęła się w naszej Ojczyźnie wiara.

- Zaczerpnijcie stąd siłę i moc, by nieść Ewangelię dalej, do domów i rówieśników - życzył na koniec. Po zakończeniu jutrzni relikwie św. Wojciecha zostały przewiezione na Pola Lednickie, gdzie jak co roku będą towarzyszyć młodym. Wraz z młodymi pod Bramą Rybą modlić się będzie także od 15.00 Prymas Polski. Jutrznię Lednicką obejrzeć można na www.archidiecezja.pl lub kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prymas Polski do młodych jadących na Lednicę: w twarzy Jezusa poznacie swoją twarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.