Prymas Polski: misjonarz ma swój centralny punkt odniesienia, którym jest osoba Jezusa

Prymas Polski: misjonarz ma swój centralny punkt odniesienia, którym jest osoba Jezusa
(fot. episkopat.pl)
KAI / pp

Abp Wojciech Polak spotkał się w sobotę z rodzicami, rodzeństwem i krewnymi misjonarzy i misjonarek pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. „Wasi bliscy idą w imię Jezusa. Głosząc Ewangelię, sprawując sakramenty, przychodząc innym z pomocą mówią: tu jest Jezus” – wskazał.

Spotkanie odbyło się po raz dwudziesty siódmy. Jak co roku rodzice i krewni misjonarzy spotkali się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, gdzie uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, a później przełamali się z nim opłatkiem i zjedli wspólnie obiad.

DEON.PL POLECA
„Uczeń misjonarz ma swój centralny punkt odniesienia, którym jest osoba Jezusa. On idzie w Jego imię. Głosi Jego naukę. Działa Jego mocą. Żaden więc uczeń Jezusa, żaden misjonarz nie głosi Ewangelii na własną rękę. Nie głosi Jezusa z inicjatywy własnej czy też jakiejś grupy. To jest misja Jezusa. To jest misja Kościoła” – mówił w homilii Prymas.

Wspominając tych, którzy aktualnie pełnią posługę z dala od domu abp Wojciech Polak prosił też o przekazanie im najserdeczniejszych pozdrowień, podziękowań i zapewnień o modlitwie.

Z krewnymi misjonarzy spotkał się także bp senior Bogdan Wojtuś, który spotkania z misyjną rodziną zapoczątkował oraz ks. kan. Franciszek Jabłoński z duszpasterstwa misyjnego archidiecezji gnieźnieńskiej.

W zorganizowaniu spotkania pomogli klerycy gnieźnieńskiego PWSD, którzy zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną. Był też czas na rozmowy, wspomnienia i dzielenie się nowinami o najbliższych, którzy choć daleko, są w sercu każdej matki, ojca, brata i siostry, niezmiennie obecni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski: misjonarz ma swój centralny punkt odniesienia, którym jest osoba Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.