Prymas Polski na Niedzielę Dobrego Pasterza: stoimy w obliczu zmiany epoki

Prymas Polski na Niedzielę Dobrego Pasterza: stoimy w obliczu zmiany epoki
fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski / YouTube
KAI / pk

"Wobec zmniejszającej się liczby osób gotowych oddać się na wyłączną służbę Bogu i ludziom nie chcemy poddać się narzekaniu. Nie możemy też ograniczyć się jedynie do nowego podziału obowiązków czy rozwiązań administracyjnych. Stoimy w obliczu zmiany epoki, a to stawia nas przed różnymi sposobami stawiania jej czoła" - pisze abp Wojciech Polak w liście do wiernych na obchodzoną 8 maja Niedzielę Dobrego Pasterza.

Za papieżem Franciszkiem Prymas podkreśla, że nie możemy chować się w świecie lub społeczeństwie, które już nie istnieje, ani też pozwalać sobie na przesadny optymizm, powtarzając, że "wszystko będzie dobrze". Nie możemy pozwalać sobie na posuwanie się za daleko bez rozeznania i bez niezbędnych decyzji. Właśnie dziś - stwierdza abp Polak, w tym dziejowym momencie Jezus zaprasza nas ponownie, abyśmy wypłynęli na głębię.

DEON.PL POLECA"Potrzeba nam wiernego wołania do Pana, troski o wiarę i miłość przekazywane w rodzinach, dostrzegania młodego pokolenia i towarzyszenia mu, a także nieustannego powracania do pierwotnej gorliwości i odnawiania zapału apostolskiego" - wskazuje w liście arcybiskup gnieźnieński dodając, że prawdziwe powołania rodzą się tam, "gdzie jest życie, żarliwość i pragnienie niesienia Chrystusa innym".

Prosząc dalej o wytrwałą modlitwę o nowe powołania, zwłaszcza przed wizerunkiem pielgrzymującej po archidiecezji gnieźnieńskiej Matki Bożej Jasnogórskiej, Prymas dziękuje wszystkim, którzy gotowość do służby Bożej wspierają i umacniają.

"Dziękuję członkom Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, a także osobom chorym i cierpiącym, które często ofiarują niesiony krzyż w intencji nowych powołań i o świętość życia powołanych" - pisze abp Polak.

"Dziękuję rodzinom, które ze zrozumieniem przyjmują dar rodzących się powołań, a później nie przestają być dla nich oparciem".

"Dziękuję księżom, którzy starają się żyć Ewangelią i swoim życiem zachęcają innych do podjęcia podobnej drogi".

"W końcu dziękuję Wam, drodzy młodzi przyjaciele, którzy nasłuchujecie głosu Boga w waszych sercach i chcecie za nim pójść w małżeństwie i rodzinie, ale niektórzy również w kapłaństwie czy życiu konsekrowanym. Pomimo wszelkich przeszkód i wątpliwości nie bójcie się zaufać Chrystusowi! Bądźcie pewni, że zwłaszcza teraz, w okresie egzaminów maturalnych i życiowych wyborów, towarzyszy wam modlitwa Kościoła i pasterskie błogosławieństwo waszego biskupa" - zapewnia Prymas Polski.

List będzie czytany w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej w niedzielę 8 maja. Jego pełna treść dostępna jest na www.prymaspolski.pl oraz www.archidiecezja.pl.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Prymas Polski na Niedzielę Dobrego Pasterza: stoimy w obliczu zmiany epoki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.