Przewodniczący Episkopatu Niemiec o sytuacji na granicy

Przewodniczący Episkopatu Niemiec o sytuacji na granicy
Fot. Bistum Limburg / YouTube.com
PAP / tk

- Niepokoje na granicy polsko-białoruskiej i sytuacja na wschodzie Ukrainy to problem całej Europy, na pewno nie tylko Polski. Nie możemy zostawić z tym Polski samej - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec bp. Georg Bätzing po spotkaniu z abp. Stanisławem Gądeckim.

Przewodniczący Episkopatu Niemiec wziął we wtorek udział w briefingu po spotkaniu z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim, które odbyło się we wtorek w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Poznańskiej.

Zaznaczył, że jednym z tematów rozmów były "niepokoje na granicy polsko-białoruskiej oraz sytuacja na wschodzie Ukrainy. - Jest to problem całej Europy, też nie tylko UE, a na pewno nie tylko Polski. Nie możemy zostawić z tym Polski samej – podkreślił.

- Tworzący się nowy rząd w Niemczech – który miejmy nadzieję, za kilka tygodni będzie już całkowicie uformowany – będzie miał przed oczami sytuację nie tylko na granicy polsko-białoruskiej, ale również we wschodniej Ukrainie. To jest nasza wspólna sprawa – mówił bp Bätzing.

Dodał, że "jako członkowie Kościoła katolickiego musimy pamiętać o biednych migrantach, którzy są wykorzystywani do gry politycznej i w tej chwili znaleźli się w potrzasku na granicy polsko-białoruskiej". - Nadchodzi zima, jest coraz zimniej, nie możemy o nich po prostu zapominać – ocenił.

- Rozmawialiśmy też o tym, w jaki sposób przez oddziały Caritasu Polska, Caritas Internationalis, ale również Caritas Białorusi można konkretnie tym osobom pomóc – zaznaczył przewodniczący Episkopatu Niemiec.

Wyjaśnił, że w pełni wspiera stanowisko abp. Gądeckiego, że w tej sytuacji chodzi o szeroko pojęty pokój na świecie.

- Tu nie chodzi tylko o trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej czy też zewnętrznej granicy UE, ale chodzi o pokój w wymiarze światowym. Dlatego zastanawialiśmy się właśnie nad wspólnym wezwaniem do modlitwy o pokój na świecie – podkreślił bp Bätzing.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Przewodniczący Episkopatu Niemiec o sytuacji na granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.