Abp Gądecki apeluje o modlitwę różańcową w intencji synodu

Abp Gądecki apeluje o modlitwę różańcową w intencji synodu
fot. Depositphotos
PAP / pk

Proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji papieża Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, które będą odbywały się w Rzymie - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Od 4 do 29 października 2023 r. w Rzymie odbędzie się pierwsza sesja XVI Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja", który trwa w Kościele katolickim od października 2021 r. Po raz pierwszy w historii pierwszym etapem synodu były szerokie konsultacje przeprowadzone w parafiach w każdej diecezji. Po ich zakończeniu w lutym 2023 roku odbyła się faza kontynentalna.

W związku z tym, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał apel do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w naszej ojczyźnie, w którym prosi o modlitwę w intencji pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu.

"Serdecznie proszę, aby październikową modlitwę różańcową we wszystkich parafiach w Polsce, ofiarować w intencji Ojca Świętego Franciszka, wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji" - napisał abp Gądecki.

Poprosił również, "aby we wszystkich sanktuariach w Polsce, a zwłaszcza w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, modlić się za przyczyną świętych o błogosławione owoce zgromadzenia synodalnego". "Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o Boże prowadzenie dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości ludowi Bożemu" - zaapelował przewodniczący KEP.

Stolica Apostolska ogłosiła w lipcu, że z Polski w obradach synodu wezmą udział kardynałowie Grzegorz Ryś i Konrad Krajewski, a także przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący KEP abp Marek Jędraszewski i koordynator synodu o synodalności w Kościele w Polsce abp Adrian Galbas. Jednym z pięciu świeckich reprezentantów Europy będzie prof. Aleksander Bańka.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Abp Gądecki apeluje o modlitwę różańcową w intencji synodu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.