Psychoterapeuci wskazują błędy w nauczaniu ks. Dominika Chmielewskiego

Psychoterapeuci wskazują błędy w nauczaniu ks. Dominika Chmielewskiego
(fot. youtube.com)
5 miesięcy temu
youtube.com / ps

„Ks. Dominik to znany duszpasterz. Wiele osób ceni sobie Jego nauczanie i działalność. My jednak nie możemy się z Nim zgodzić w tym, co mówi o psychologii i psychoterapii. A ponieważ wywołał nas niejako do tablicy w jednym ze swych wystąpień, jesteśmy i odpowiadamy. Robimy to dla dobra wszystkich osób wierzących i jednocześnie dotkniętych cierpieniem psychicznym” - piszą Monika i dk. Marcin Gajdowie. 

Film pt.: "Ks. Dominik Chmielewski – błędy w nauczaniu poleca też znany jezuita, o. Dariusz Piórkowski. Tak pisze w swoich mediach społecznościowych: "Polecam wystąpienie Moniki i Marcina Gajdów na temat związku chrześcijaństwa i psychologii (w tym psychoterapii) w odpowiedzi na wypowiedzi ks. Dominika Chmielewskiego, który już nieraz kierował do wiernych różne kontrowersyjne tezy. Jest to o tyle ważne, że wiara nauczana i promowana przez niejednego duchownego w Polsce przeciwstawiana jest nauce, jakby rozum sam w sobie i odkrycia naukowe były wrogie Bogu i człowiekowi. Wtedy wiara staje się fideizmem i popada w magiczność, a tym samym obraża Stwórcę, który jest Dawcą wielu naturalnych darów, niezależnie od wyznania, religii czy nawet poza religią". 

Zobaczcie sami: 

Więcej o kontrowersyjnych wypowiedziach ks. Dominika Chmielewskiego: 

Antypandemiczne wynurzenia, ks. Chmielewski i papież Franciszek

Ks. Chmielewski uważa, że pandemia jest narzędziem szatana i nazywa ją "pandemią strachu"

"Niepokoi to, że ks. Chmielewski jest głośnym wyrazicielem myślenia wielu duchownych"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś
30,03 zł
42,90 zł

Kościół, do którego chcemy należeć, jest tutaj

Zamieszczone w książce rozmowy z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem powstawały na przestrzeni kilkunastu lat. Pierwsze wywiady redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” przeprowadzali, kiedy obecny metropolita łódzki był jeszcze prezbiterem, a ostatnie...

Skomentuj artykuł

Psychoterapeuci wskazują błędy w nauczaniu ks. Dominika Chmielewskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.