Psychoterapeutka skazana za terapię gejów

8 lat temu
KAI / drr

Lesley Pilkington stała się ofiarą prowokacji, gdy znany z progejowskich poglądów dziennikarz brytyjski, Patrick Strudwick na jednym ze spotkań chrześcijańskich udał pacjenta, prosząc psychoterapeutkę o pomoc w uwolnieniu się od homoseksualizmu.

Wszystkie seanse, w których brał potem udział w domu lekarki, nagrał i przekazał Brytyjskiemu Stowarzyszeniu Poradnictwa i Psychoterapii (BACP). Podczas spotkań, jak twierdzi Strudwick, psychoterapeutka, modliła się, by „Bóg pomógł ujawnić przeszłość” i związane z nią urazy z dzieciństwa poddanego terapii pacjenta. Specjalistkę z 20-letnim stażem uznano winną złamania etyki zawodowej.

Pilkington jest zwolenniczką tzw. terapii reparacyjnej, która koncentruje się na pacjentach, dla których nieheteroseksualna orientacja jest źródłem cierpienia. Przeciwnicy tej terapii, twierdzący, że cierpienie to spowodowane jest homofobiczną kulturą, jaka otacza pacjenta, starają się od wielu lat zakazać leczenia osób nieakceptujących swego homoseksualizmu.

Choć decyzja BACP w sprawie psychoterapeutki była tajna, o jej szczegółach poinformował na łamach dziennika „Guardian” Strudwick. Zgodnie z decyzją członkostwo lekarki w BACP zostanie zawieszone, a Pilkington musi się poddać uzupełniającemu szkoleniu. Jeśli tego nie zrobi, zostanie wykreślona z rejestru członków tej organizacji, co w praktyce oznacza zakaz wykonywania zawodu.

Pilkington, którą reprezentuje chrześcijańska organizacja prawnicza Christian Legal Centre, nie ujawniła jeszcze, czy będzie się odwoływać od tej decyzji. W specjalnym oświadczaniu jej adwokaci podkreślili jedynie, że dziennikarz dopuścił się złamania tajemnicy, jaka powinna obowiązywać w relacjach między pacjentem a lekarzem. Podkreślono także, że terapia reparacyjna jest uznaną przez specjalistów metodą leczenia niechcianego homoseksualizmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Psychoterapeutka skazana za terapię gejów
Komentarze (26)
D
DZidzia
26 lutego 2012, 01:26
GEJE TO OSZUŚCI. Przynajmniej tyle wiemy.
H
hyak
26 lutego 2012, 00:59
Skoro można leczyć pedofilię, można również homoseksualizm, albo jedno i drugie jest niemożliwe. Z naukowego punktu widzenia podofilii nie da się wyleczyć. Można co najwyżej zachamować jej objawy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz najmniejszego pojęcia o nauce. To po pierwsze. Po drugie, nieuleczalne choroby pozostają chorobami. Trądziku różowatego i choroby Parkinsona również nie da się wyleczyć. Również można "co najwyżej" zaHamować ich objawy. To może być dla Ciebie zaskakujące, ale nie ulega wątpliwości, że są to choroby. Tak przy okazji i bez złośliwości, polecam słownik. buahhaaaaa.... horoba to nie jest. sprawdz co mowia na ten temat i slowniki i WHO i eksperci od seksuologii. jestes niedoukiem.
H
hyak
26 lutego 2012, 00:57
homoseksualizmu nie leczy sie bo to nbie jest choroba. nie jest znany zaden przypadek zmiany orientacji seksualnej. ani jeden! wiec jesli ktos obiecuje zmiane ktora jest niemozliwa dopuszcza sie oszustwa. to jest niezgodne z etyka. dlatego dobrze ze zostala ukarana
M
monika
26 czerwca 2011, 13:19
Facet przerósł sam siebie, zgłosił się do lekarki, która prowadzila konkretny rodzaj terapii i poprosił ją o pomoc, a potem zdradził i sprzedał???
O
ONA
2 czerwca 2011, 17:22
@tsj Nie rozumiem cie. Po co ci ten Uwin ? Czyżbyś wierzył, że ludzie będą życ w czystości po to by budować cywilizację ? Co by nie powiedzieć o świecie muzułmańskim, jakkolwiek by go surowo nie oceniać i nie oczerniać, trzyma się swoich zasad, dlatego cywilizacja islamska dynamicznie się rozwija, nawet w Europie: może dzięku gettowemu stylowi życia jeszcze się nie zaraziła antyrodzinnością? Swiat muzułmański ma swoje problemy, o których my wiemy niewiele. Ja bym raczej nie zamieniła swojego świata na ich :-). Troszke generalizujesz i oceniasz czarno-biało. Ale co prawda to prawda. Swiat muzułmński trzyma sie swoich wartości. Przynajmniej w słowie. Swiat chrześciajński coraz bardziej brnie w realtywizm. Zamiast zastanawiania się nad tym co jest dobre a co złe  coraz cześciej mówimy, że nie powinno się oceniać.
T
tsj
2 czerwca 2011, 11:23
@ ONA Tak, w sferze ciała nie leży przyczyna upadku cywilizacji, jak wszystko leży na płaszczyznach subtelnych, ale objawia się m. in. u fizycznych podstaw życia - w degeneracji życia seksualnego. Właśnie minęło - powiedzmy - prawie 2 pokolenia od tzw. rewolucji seksualnej. I co ona najlepszego przyniosła naszej cywilizacji? Widmo kryzysu demograficznego, a co za tym idzie - brzemiennej w tragedie katastrofy ekonomicznej. Ta rewolucja jest częścią procesu "wyzwalania się" od zasad moralnych, propagowania chaosu etycznego. Najgorsza jest atomizacja rodziny, spłycenie i rozkład więzi międzyludzkich. Ale co tam Unwin - taki niemodny, z konserwatywnymi - wbrew swoim oczekiwaniom - wnioskami, a fe, gdyby choć był prekursorem lgtb! ;>   Co by nie powiedzieć o świecie muzułmańskim, jakkolwiek by go surowo nie oceniać i nie oczerniać, trzyma się swoich zasad, dlatego cywilizacja islamska dynamicznie się rozwija, nawet w Europie: może dzięku gettowemu stylowi życia jeszcze się nie zaraziła antyrodzinnością?
BM
Barbara Magdalena
2 czerwca 2011, 08:06
Światowa Organizacja Zdrowia, drogą głosowania (52 do 48) uznała, że odtąd homoseksualizm nie jest chorobą. Może niebawem przegłosują, że i głupota jest samym zdrowiem. I wtedy tylko sami zdrowi będą afirmować wyniki ich wesołych głosowań.
L
leszek
1 czerwca 2011, 23:52
"Terapia reparatywna" nie jest żadną "uznawaną przez specjalistów" metodą, przeciez to nonsens, jest dokładnie odwrotnie. Co innego mieć własne zdanie na temat homoseksualizmu, a co innego stosowanie jakiejs pseudomedycyny, i to na dodatek przez osobę, która uważa siebie za lekarza. W tym wypadku była to prowokacja dziennikarska, ale taka "terapia" stosowana wobec osoby, która rzeczywiście może czuć dyskomfort względem swojego homoseksualizmu może wyrządzić ogromne szkody. Nie należy mieszać własnych poglądów z medycyną, czy raczej - w tym wypadku - pseudomedycyną.
O
ONA
1 czerwca 2011, 23:24
Niestety nie. Zresztą książka Uwina została opublikowana 1934 roku, trudno tu zatem zakładać jakieś współcześnie obowiązujące standarty w prowadzeniu badań. Logicznie rzecz biorąc rozwiązłość seksualna może być równie dobrze efektem jak i przyczyną zmierzchu cywilizacji. Wydaje mi się że przyczyna zmierzchu cywilizacji leży znacznie głębiej, nie tyle w sferze ciała ile raczej ducha narodu. P.S. @jad- jak włczyć słownik przy pisaniu komentarza ? A co do niejasności moich wypowiedzi to zawsze możesz dopytać :-).
T
tsj
1 czerwca 2011, 16:54
Istnieje bardzo ciekawa teoria mówiąca, o zależności między niczym nieograniczonymi współżyciem w społeczeństwie, a zagrożeniem jego przetrwania. Na podstawie badań angielskiego antropologa J.D Unwin'a, kilkadziesiąt cywilizacji, które rozwijały się na przestrzeni ostatnich 5 tys lat, zaczynając od surowego przestrzegania życia intymnego, upadały, gdy w ich społecznościach następowała rewolucja seksualna. Oczywiście teza Unwina jest mocno uproszczona, gdyż na koniec poszczególnych cywilizacji miały wpływ czynniki często nie mające nic wspólnego z społeczeństwem (katastrofa naturalna w przypadku cywilizacji Minojskiej), jednak jak najbardziej na okres upadku tych wszystkich kultur, przypadał czas wysokiej rozwiązłości seksualnej. Ile jest prawdy w tym co mówi Unwin? Czy miał ktoś z was do czynienia z dorobkiem Unwina lub czymś podobnym?
Jacek
Jacek
1 czerwca 2011, 13:55
no cóż, szkoda że nie zauwazyłeś, ale właśnie potwierdziłeś moje słowa :-). Czy ja napisałam że homoseksualizm i pedofilia to nie są choroby ? Bardzo proszę nie polemizuj w rozmowie ze mną z tezami, których nie wypowiedziałam . A ten słownik to w jakim celu konkretnieHI ? Bo tak w ogóle to nie mam nic przeciwko słownikom. Wyraziłaś się w takim razie nie dość jasno. Wydaje mi się, że inni dyskutanci również nie zrozumieli, o co Ci chodzi. Jeśli chodzi o słownik, to popełniłaś jeden błąd ortograficzny i jedną literówkę. To jednak nie jest istotne w dyskusji.
O
ONA
31 maja 2011, 21:38
no cóż, szkoda że nie zauwazyłeś, ale właśnie potwierdziłeś moje słowa :-). Czy ja napisałam że homoseksualizm i pedofilia to nie są choroby ? Bardzo proszę nie polemizuj w rozmowie ze mną z tezami, których nie wypowiedziałam . A ten słownik to w jakim celu konkretnieHI ? Bo tak w ogóle to nie mam nic przeciwko słownikom.
Jacek
Jacek
31 maja 2011, 21:06
Skoro można leczyć pedofilię, można również homoseksualizm, albo jedno i drugie jest niemożliwe. Z naukowego punktu widzenia podofilii nie da się wyleczyć. Można co najwyżej zachamować jej objawy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie masz najmniejszego pojęcia o nauce. To po pierwsze. Po drugie, nieuleczalne choroby pozostają chorobami. Trądziku różowatego i choroby Parkinsona również nie da się wyleczyć. Również można "co najwyżej" zaHamować ich objawy. To może być dla Ciebie zaskakujące, ale nie ulega wątpliwości, że są to choroby. Tak przy okazji i bez złośliwości, polecam słownik.
O
ONA
31 maja 2011, 19:52
No to gratuluję dobrego mniemania o sobie :-)
31 maja 2011, 15:56
To dosyć proste, każda kobieta to umie :-). A ty nie ? Co umie? Konfabulować? Oczerniać? Umiem, ale tego nie robię.
O
ONA
31 maja 2011, 15:09
To dosyć proste, każda kobieta to umie :-). A ty nie ?
31 maja 2011, 15:00
Wielu ksieży ma typowo homoseksualne osobowości. Skoro homoseksualizm można leczyć to czemu w ich wypadku tego się nie robi ? Jak to zmierzyłaś?
O
ONA
31 maja 2011, 14:55
Jeśli ktoś ma już "swoje lata", i ma ewidentnie homoseksualne skłonności to znaczy że albo nie był leczony, albo był leczony nieskutecznie. A z faktem że leczenie tego typu odmiennych orientacji przynosi skutki tylko w niewielkim procencie przypadków (20-30) musza zgodzić się wszyscy.
31 maja 2011, 14:43
Sądziłam, że homoseksualizm jest orientacją seksualną, a nie cechą osobowości, ale być może z naukowego punktu widzenia jestem w błędzie. Co do tego, kto jest lub nie jest leczony, tego nie wiemy ani Ty, ani ja, bo tak się jakoś składa, że nie wiadomo tego na niczyj konkretnie temat, chyba że ma się go w rodzinie lub wśród przyjaciół.
O
ONA
31 maja 2011, 13:51
Wielu ksieży ma typowo homoseksualne osobowości. Skoro homoseksualizm można leczyć to czemu w ich wypadku tego się nie robi ?
O
ONA
31 maja 2011, 13:49
Skoro można leczyć pedofilię, można również homoseksualizm, albo jedno i drugie jest niemożliwe. Z naukowego punktu widzenia podofilii nie da się wyleczyć. Można co najwyżej zachamować jej objawy.
T
Tomasz
31 maja 2011, 10:11
Nieprzypadkowo "teresa" wspomniała Atlantydę. Była to wysoko rozwinięta cywilizacja, która upadła wskutek moralnej degrengolady. Nawet jeśli to tylko mit, to... aż mit, bo wskazuje - jak opowieść o Sodomie i Gomorze - na pewną regułą, zawiera w sobie istotną naukę. Ostatnio przyjaciółka zapytała mnie: "Ile nam, jako społeczeństwu, jeszcze zastało czasu?" W odpowiedzi na to pytanie opowiedziałem jej o interesującym i wyczerpującym badaniu, które w 1935 roku przedstawił Brytyjskiemu Towarzystwu Psychologicznemu znany brytyjski antropolog, Józef Unwin. Otóż Unwin starał się wykazać, że tradycyjny, monogamiczny model małżeństwa nie jest ważny dla zachowania zdrowego społeczeństwa. Po zbadaniu 86 różnych kultur w różnych czasach i na różnych kontynentach – ku swemu znacznemu zdumieniu – doszedł do nieuniknionego wniosku, że tradycyjne, monogamiczne, dwu-płciowe małżeństwo jest naprawdę najlepszym fundamentem zdrowego i produktywnego społeczeństwa. Unwin odkrył, że społeczności, które przyjęły ten model zazwyczaj potrzebują około trzech pokoleń, aby osiągnąć szczyt produktywności i postępu. Potem, po osiągnięciu szczytu, często będzie następował stopniowy rozwój samozadowolenia i rozpasania, a czasami zdarza się to, co opisał jako "wybuch homoseksualizmu". Gdy tak się dzieje i społeczność zaczyna odchodzić od tradycyjnego modelu monogamicznego, małżeństwa dwóch płci jako swego fundamentu, zaczyna się ono rozpadać. Zazwyczaj zajmie następne trzy pokolenia degeneracji, aż dochodzi do punktu społecznej zapaści.
V
veritas
31 maja 2011, 09:44
Obłuda władz i społeczeństwa Wielkiej Brytanii powoli sięga zenitu. Nie tak znowu dawno temu była sprawa pielęgniarki, której dobrano się do skóry za noszenie łańcuszka z krzyżykiem, bo przecież to śmiertelnie kogoś obrażało. A tymczasem w Brukseli bardzo się troszczą sięo prawa i swobody religijne w Afryce Pn.! I padają pompatyczne słowa, że "demokracja bez respektu dla wolności religijnej jest nie do pomyślenia".
31 maja 2011, 09:34
Skoro można leczyć pedofilię, można również homoseksualizm, albo jedno i drugie jest niemożliwe. Obłuda władz i społeczeństwa Wielkiej Brytanii powoli sięga zenitu. Nie tak znowu dawno temu była sprawa pielęgniarki, której dobrano się do skóry za noszenie łańcuszka z krzyżykiem, bo przecież to śmiertelnie kogoś obrażało. Światopogląd, który się tam propaguje, jest dowodem na to, że cywilizacja w stylu Europy Zachodniej musi upaść. Jest skazana na samozagładę.
T
teresa
31 maja 2011, 08:31
Obłudne jest w tej sprawie to,że brytyjska,a pewnie i nie tylko medycyna, ma do zaproponowania cierpiącym i walczącym ze swoją seksualnością  homoseksualistom  tylko to: ZAAKCEPTUJ TO. Też mi rada i leczenie.
T
teresa
31 maja 2011, 08:29
Dziwi mnie to wszystko. Kiedy jeszcze korzystałam z usług salonu fryzjerskiego[strzyżenie z modelowaniem] często składano mi propozycje,żebym zmieniła kolor włosów,mimo ,że o radę nie prosiłam. Niech pomyślę, może mnie obrażono?.    Śmieszne jest  kierowanie się lobbystycznym schematem traktowania tematu homoseksualizmu.Wielka Brytania to swoista Atlantyda,ale to Jej rzecz. Myślę,że dobro pacjenta[a taki zgłosił się do pani ps. było najważniejsze,a ilu lekarzy-tyle metod.   A kiedy nie pomagają konwecjonalne metody -wszyscy cichaczem udają się do uzdrowicieli -im wolno,lekarzom- nie. Promowanie fizjologicznego seksu jest w istocie promowaniem zdrowia.Kończąc- WOLNA WOLA. Niemniej zachęcam i życzę-zdrowia,jest czas-to najważniejsze.

Skomentuj artykuł

Psychoterapeutka skazana za terapię gejów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.