Relikwie św. Faustyny trafią na Karaiby

Relikwie św. Faustyny trafią na Karaiby
(fot. faustyna.pl)
2 lata temu
KAI / pk

Relikwie św. s. Faustyny po raz pierwszy trafią na Martynikę, jedną z wysp na Karaibach. Czczone będą w narodowym sanktuarium maryjnym na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia w Le Morne Rouge, pierwszym i najstarszym sanktuarium na Martynice.

Relikwie zostały przekazane w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 6 lipca na ręce kustosza tego sanktuarium, którym jest Polak ks. Józef Nowak. Pochodzący z Gdańska misjonarz przebywa na wyspie od 10 lat, rozpowszechniając kult Bożego Miłosierdzia na tamtych ziemiach.

Relikwie zostały przekazane przez siostry ze Zgromadzenia Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach.

- Jestem Polakiem, więc kult Bożego Miłosierdzia wyniosłem z domu, a będąc na misjach w Afryce on się we mnie bardzo pogłębił - powiedział ks. Józef Nowak, który został kustoszem sanktuarium w 2015 r., kiedy obchodzony był Rok Miłosierdzia. - Przez ten rok w sanktuarium na Martynice można było zaobserwować niesamowite działanie Pana Jezusa, odbyło się wiele nawróceń, rekolekcji, dni skupienia i pielgrzymek. Bardzo mocno widać było działanie Jezusa Miłosiernego - podkreślił misjonarz.

- To spowodowało, że zacząłem na nowo myśleć o tym, aby relikwie św. Faustyny były w naszym sanktuarium. Pomyślałem, że to będzie takie następstwo tych wszystkich łask, które pozwoli ludziom kontynuować to, co otrzymali - wyznał ks. Nowak. Jego zdaniem obecność relikwii na Martynice pozwoli na kult publiczny św. Faustyny i nauczanie o Bożym Miłosierdziu. - Tutaj ludzie z ogromną ufnością przyjęli nauczanie o Bożym Miłosierdziu - dodał.

Relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej obecnie znajdują się w kościołach, sanktuariach, kaplicach w prawie 120 krajach świata.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Relikwie św. Faustyny trafią na Karaiby
Komentarze (1)
7 lipca 2017, 10:59
Pokroili siostrzyczkę na kawałeczki? A czy wcześniej jej ciało ugotowali jak to już się zdarzało?

Skomentuj artykuł

Relikwie św. Faustyny trafią na Karaiby
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.