Rezygnacja w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

Rezygnacja w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich poinformowała o rezygnacji z członkostwa w tej instytucji złożonej przez Irlandkę, panią Marie Collins.

Dymisja została złożona na ręce przewodniczącego Komisji, kard. Seana O'Malleya i nabiera mocy z dniem 1 marca. W rozmowie z kard. O'Malleyem Marie Collins wyznała, że motywem tej decyzji jest brak współpracy Komisji z innymi dykasteriami Kurii Rzymskiej.

Marie Collins była członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich od chwili jej utworzenia w 22 marca 2014 roku. W wieku 13 lat jako pacjentka szpitala była molestowana przez kapelana. Obecnie jest żoną i matką. Konsekwentnie walczyła, aby usłyszano głosy ofiar. Założyła fundację swego imienia, pomagającą Kościołowi katolickiemu w jej ojczyźnie w zakresie polityki ochrony dzieci.

W komunikacie wydanym przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich czytamy, iż pani Collins przyjęła zaproszenie kard. O'Malley do kontynuowania współpracy z tą instytucją w działaniach edukacyjnych, posiadając wyjątkowe umiejętności dydaktyczne. Wielki wpływ wywiera jej świadectwa jako ofiary nadużyć. Ojciec Święty przyjął rezygnację pani Collins, wyrażając głębokie uznanie za jej pracę na rzecz ofiar nadużyć, jakich dopuścili się niektórzy duchowni - czytamy w komunikacie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rezygnacja w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.