Rodzina - pomnik trwalszy niż ze spiżu

Rodzina - pomnik trwalszy niż ze spiżu
(fot. sxc.hu)
info. pras. / Adrianna Smurzyńska / Instytut Tertio Millennio

Aby powstał cement, potrzebny jest długi proces produkcyjny. Aby zapewnić trwałość budowli, trzeba spędzić długi czas na przygotowaniach do budowania. Z trwałością małżeństwa jest tak samo - chcesz w przyszłości zbudować nierozerwalny związek? Zacznij przygotowywać się już dziś!

Czasem wydaje się, że skoro wiązanie się ze sobą dwojga ludzi i chęć posiadania potomstwa jest czymś naturalnym, praktykowanym od wieków, to jest to rzecz prosta. Nic bardziej mylnego. Natura, biologia pomagają nam w tym, ale nie wystarczą do tego, żeby stworzyć nierozerwalny związek.

DEON.PL POLECA
Od wieków ludzie budują budowle - z różnych surowców, używając różnych spoideł. Uczą się tego, co dokonali ich poprzednicy. Udoskonalają materiały, poprawiają je, aby stworzyć coś jeszcze bardziej trwałego i niezniszczalnego. Aby stworzyć rodzinę, która będzie budowlą "trwalszą niż ze spiżu", trzeba też się tego nauczyć.

Tej nauce poświęcone jest najbliższe seminarium Instytutu Tertio Millennio - "Rodzina - trwała budowla, czy domek z kart?" W trakcie sześciu dwugodzinnych spotkań poruszony zostanie szereg tematów związanych z budowaniem rodziny: teologia ciała, kobiecość, męskość, narzeczeństwo, NPR, naprotechnologia, rodzicielstwo.

DEON.PL POLECA

Spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 18 w kwietniu i maju. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Instytutu Tertio Millennio oraz na facebooku.

Zgłoszenia na seminarium (dane osobowe + krótka motywacja) można przesyłać do jutra - 3 kwietnia na adres seminarium@tertio.pl.

DEON.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rodzina - pomnik trwalszy niż ze spiżu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.