Rok Jubileuszowy 2025 w Kościele pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”

Rok Jubileuszowy 2025 w Kościele pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”
Fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
KAI / tk

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella powiedział, że „Pielgrzymi nadziei” będzie mottem Roku Jubileuszowego 2025. - Ojcu Świętemu zależy na jak najlepszym przygotowaniu Jubileuszu– dodał abp Fisichella.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zauważył, że motto to uwypukla kluczowy temat pontyfikatu papieża Franciszka. Zaznaczył, że w ciągu najbliższych dwóch lat trzeba wykonać wiele prac, w tym solidne przygotowanie i stworzenie sprawnej machiny organizacyjnej. Jeden z priorytetów dotyczy przyjmowania pielgrzymów i wiernych. Podczas Roku Świętego wielu z nich przybędzie do Wiecznego Miasta.

Czym jest Rok Jubileuszowy?

„Jubileusz w Kościele katolickim jest szczególnym rokiem łaski, w którym wierni mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Rok Święty 2000 roku, tzw. Wielki Rok Jubileuszowy, ogłosił Jan Paweł II z okazji dwóch tysięcy lat chrześcijaństwa. Rok Święty 2016, jako Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, ogłosił papież Franciszek” – podaje polskieradio24.pl.

Abp Fisichella wyraził nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch lat kryzys sanitarny nie będzie miał już takiego wpływu na działalność, jak obecnie. Potwierdził, że trwają obecnie kontakty z władzami Rzymu, Regionu Lacjum i rządem włoskim, aby wszystko odbyło się w sposób całkowicie bezpieczny i zgodny z możliwościami przyjęcia, które miasto zawsze gwarantowało.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Rok Jubileuszowy 2025 w Kościele pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.