Roraty w internecie dla tych, co zaspali

KAI / psd

Już drugi rok z rzędu dominikański serwis Liturgia.pl zamieszcza codziennie kazania z Rorat, które ojcowie dominikanie odprawią w Adwencie od poniedziałku do soboty w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie.

"Choć dominikanie zachęcają do uczestnictwa w Roratach, które odprawiają w swoich klasztorach, to mają też propozycję dla tych, którzy na Mszę o świcie nie dotrą" - mówi Michał Wsiołkowski z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, który przygotowuje nagrania kazań roratnich przy współpracy z krakowskim konwentem dominikanów.

Tegoroczne kazania poświęcone są postaciom z ewangelicznego rodowodu Jezusa Chrystusa - począwszy od Adama, a skończywszy na Józefie i Maryi. Nauki, które mają przybliżyć sylwetki przodków Zbawiciela, wygłaszają ojcowie: Jan Andrzej Kłoczowski, Janusz Pyda, Adam Szustak, Maciej Okoński, Maciej Chanaka i Tomasz Grabowski.

Serwis Liturgia.pl udostępnia kazania roratnie bezpośrednio na stronie internetowej pod adresem: www.liturgia.pl/roraty, a także do pobrania jako plik mp3 oraz w formie podcastu, dzięki któremu można codziennie pobierać automatycznie nowe kazania na komputer czy urządzenie przenośne.

Podobną ofertę Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotował w czasie zeszłorocznego Adwentu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Roraty w internecie dla tych, co zaspali
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.