Rosja: zaginął polski ksiądz. Nie wiadomo, co się z nim dzieje, ani gdzie się znajduje

Rosja: zaginął polski ksiądz. Nie wiadomo, co się z nim dzieje, ani gdzie się znajduje
Polski zakonnik zaginął w Rosji (fot. depositphotos.com)
KAI / tk

Kapucyn o. Marek Bakierzyński, proboszcz parafii katolickiej w rosyjskim Biełgorodzie niedaleko granicy z Ukrainą zaginął kilka dni temu. Nie wiadomo, co dzieje się z polskim zakonnikiem, ani gdzie się znajduje.

O zdarzeniu poinformowała za pośrednictwem "Telegrama" rosyjska dziennikarka i obrończyni praw człowieka Jewa Mierkaczowa.

Zaginięcie polskiego zakonnika

"Kapłan wyszedł na spacer i znikł. Dobę później nadszedł sms: «Zatrzymano mnie». Jego bliscy skontaktowali się z policją, która jednak odpowiedziała, że o niczym nie wie. Już dwie doby go szukają" – napisała członkini Rady Praw Człowieka przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.

Dodała, że natychmiast zainteresowała się sprawą, ale na razie nie udało jej się dowiedzieć niczego więcej. Wezwała biełgorodzkich prawników i pracowników społecznych, aby – jeśli przeczytali jej wiadomość – pomogli jej w poszukiwaniach. "Mam jakieś złe przeczucie" – dodała na zakończenie swego wpisu.

O. Bakierzyński pochodzi z Płońska. W Rosji pracuje od 20 lat.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosja: zaginął polski ksiądz. Nie wiadomo, co się z nim dzieje, ani gdzie się znajduje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.