Rosyjscy katolicy modlą się o pokój. Trwa nieprzerwana adoracja

Rosyjscy katolicy modlą się o pokój. Trwa nieprzerwana adoracja
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W różnych regionach Rosji katolicy podążają za wezwaniem Konferencji Episkopatu do modlitwy i postu w intencji pokoju. W Saratowie nieprzerwana, dziewięciodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o północy 1 marca.

Bp Klemens Pickel z Saratowa rozpocznie adorację od wystawienia Najświętszego Sakramentu. Coraz więcej parafii katolickich w całym kraju chce przyłączyć się do tej modlitwy - donosi rosyjska redakcja Vatican News.

Modlitwy o pokój w Rosji

Nieustanne czuwanie i modlitwa będą prowadzone przez klasztory w Taganrogu, Orsku, Astrachaniu, Kazaniu i Saratowie, przez wiernych w Moskwie, Soczi, Nowoczerkasku, Rostowie nad Donem, Władykaukazie i Krasnodarze, przez seminarzystów i wspólnotę franciszkańską w Sankt Petersburgu.

Już 26 lutego w parafii św. Piotra i Pawła w Moskwie odbyła się modlitwa Wspólnoty z Taizé o pokój między Rosją a Ukrainą. Zgodnie z wezwaniem abp. Paolo Pezziego w archidiecezji Matki Bożej w Moskwie, po każdej Mszy św. odmawiana jest wspólna modlitwa "Za pokój i ojczyznę". "Chroń nas przed nienawiścią i uprzedzeniami wobec tych, którzy myślą inaczej". - Naucz nas zwyciężać zło, ale jednocześnie widzieć brata w człowieku, który źle postępuje – brzmią słowa modlitwy.

Pięciu biskupów z Konferencji Episkopatu Rosji napisało list otwarty do wiernych w ubiegły czwartek, kilka godzin po rozpoczęciu przez Rosję ataku na Ukrainę. "Nasze narody zasługują na pokój, który polega na zdecydowanym postanowieniu poszanowania innych ludzi, innych narodów i ich godności. Osoby odpowiedzialne politycznie muszą zrobić wszystko, aby zakończyć konflikt" – napisali katoliccy biskupi Rosji.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Abraham – wędrowiec, który dał się prowadzić Bogu 

Wędrująca modlitwa opowiada o tęsknocie, dążeniu do spełnienia, radzeniu sobie z kryzysami i osiąganiu duchowej dojrzałości. Głównym bohaterem tej książki jest Abraham. Jego postać kojarzy się...

Skomentuj artykuł

Rosyjscy katolicy modlą się o pokój. Trwa nieprzerwana adoracja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.