Watykan wzywa zakonników do modlitwy o pokój na Ukrainie

Watykan wzywa zakonników do modlitwy o pokój na Ukrainie
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / tk

- Niech modlitwa będzie gorącym sercem każdego i każdej z was – tymi słowami prefekt i sekretarz Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wzywają do wytężonej modlitwy o pokój w Ukrainie.

Kard. João Braz de Aviz i abp José Rodríguez Carballo w liście skierowanym do zakonników zwracają uwagę, że podczas wojny nie ma zwycięzców ani przegranych, są jedynie mężczyźni, kobiety i dzieci wyniszczeni konfliktem.

DEON.PL POLECA

Hierarchowie dają wyraz wiary w moc modlitwy o jak najszybsze zakończenie wojny, aby nie zwyciężyła logika, która zabija, ale miłość pokonała nienawiść, solidarność obojętność, a dialog okazał się silniejszy od broni.

Wzywają do wyrażania z gorliwością gestów pokoju z każdym mężczyzną i kobietą dobrej woli, aby Duch Święty nawrócił nas wszystkich do gestów pełnych dobroci i w ten sposób życie było w cichości i prawdzie świadectwem miłosierdzia, którego Ojciec udziela w darze.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Watykan wzywa zakonników do modlitwy o pokój na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.