Rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego Jolanty Lange vel Gontarczyk

Rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego Jolanty Lange vel Gontarczyk
Ks. Franciszek Blachnicki (fot. Malgorzata Straub / YouTube.com)
PAP / tk

"Rosyjski cień rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego" przybliża "Gazeta Polska". "Tak wygląda działalność i kadry stowarzyszenia założonego przez Jolantę Lange vel Gontarczyk - agentkę SB, która inwigilowała i niszczyła zamordowanego w 1987 roku ks. Franciszka Blachnickiego" – napisano.

Jolanta Lange vel Gontarczyk - płatna agentka SB

- Podczas białoruskiego ataku hybrydowego, Pro Humanum sugerowało, że trzeba „zdemilitaryzować” polskie granice. Niedawno stowarzyszenie zorganizowało spotkanie na temat granicznego kryzysu „uchodźczego”, w którym wzięła udział proputinowska „badaczka” legitymizująca wybory w Rosji oraz współpracowniczka znanego rosyjskiego portalu. Szefową Komisji Rewizyjnej Pro Humanum jest zaś publicystka proputinowskiego Sputnika, która jeszcze niedawno była przyjmowana przez rzeczniczkę Ławrowa. Tak wygląda działalność i kadry stowarzyszenia założonego przez Jolantę Lange vel Gontarczyk - groźną płatną agentkę SB, która inwigilowała i niszczyła zamordowanego w 1987 roku ks. Franciszka Blachnickiego" – zaznaczono w wydaniu "Gazety Polskiej".

"W ostatnich dniach w mediach mamy do czynienia z kampanią oszczerstw pod adresem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego PRO HUMANUM i jej wiceprezeski. [...] Zarząd Stowarzyszenia PRO HUMANUM zdaje sobie sprawę, iż te ataki są elementem szerszej kampanii nienawiści wymierzonej w środowiska zaangażowane w walkę o równe prawa obywatelskie oraz przeciwdziałanie dyskryminacji" - brzmi oświadczenie z 17 marca 2023 r., które na swoich łamach przypomina "Gazeta Polska".

DEON.PL POLECA

Jak zaznaczono w artykule, "to reakcja Pro Humanum na najnowsze informacje dotyczące przyczyn śmierci ks. Franciszka Blachnickiego oraz przypomnienie przez media - w tym ‘Gazetę Polską’ - haniebnej roli Jolanty Gontarczyk w inwigilacji i niszczeniu tego wielkiego kapłana".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Wychował pokolenia. Zmienił Polskę. Zmienił Kościół

Nawrócił się w celi śmierci więzienia gestapo niedługo po opuszczeniu obozu w Auschwitz. W obozie koncentracyjnym przebywał wtedy, gdy o. Maksymilian Kolbe składał za współwięźnia ofiarę ze swojego życia....

Skomentuj artykuł

Rosyjski cień prześladowczyni ks. Blachnickiego Jolanty Lange vel Gontarczyk
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.