Rozpoczyna się 21. edycja Szlachetnej Paczki. Pomóc może każdy

Rozpoczyna się 21. edycja Szlachetnej Paczki. Pomóc może każdy
Fot. Lubię Ludzi / YouTube.com / Facebook.com
KAI / tk

Dziś rozpoczęła się kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Wiele ubogich rodzin czeka na wsparcie. Darczyńcą może zostać każdy, kto ze specjalnej bazy rodzin wybierze tą, której chce się pomóc i przygotuje dla niej paczkę.

Pan Mateusz ma tylko dwie pary spodni. Jedne do pracy w domu – nosi w nich drewno i wodę. Drugie czekają, jak sam mówi: „na tę moją ostatnią drogę”. Kamil marzy o biurku i lampce. Zadania odrabia na podłodze, na tapczanie, czasem w łazience. Wstydzi się zaprosić kolegów. Pani Cecylia po śmierci męża spłaca kredyt. Po opłaceniu rachunków na przeżycie zostaje jej 18 zł.

Do takich rodzin dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki. Od soboty każdy może im pomóc. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę.

– Zrobienie Paczki nie jest skomplikowane! Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – zapewnia Joanna Sadzik, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Komu możesz pomóc?

Darczyńca pomaga najbardziej potrzebującym, do których wcześniej dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki: osobom starszym i samotnym, rodzinom z dziećmi, osobom z niepełnosprawnościami, które potrzebują wsparcia lub dotkniętych ciężką, a często nagłą chorobą. Pomaga tym wszystkim, dla których pełna lodówka, ciepły posiłek, nowe ubranie czy chwila oddechu od obowiązków opiekuńczych są mało realnym marzeniem. Dla niektórych życie to przytłaczająca dosadność. Kiedy – mimo zimy – mówią: „Nie mam się w co ubrać”, opisują prawdę.

DEON.PL POLECA

Jak przygotować Paczkę? Działania darczyńcy w 3 krokach

W pierwszym kroku: darczyńcy wybierają rodzinę na stronie www.szlachetnapaczka.pl, najczęściej ze swojej okolicy, i zapoznają się z listą potrzeb, która zostanie wysłana mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. W drugim kroku: robią potrzebne zakupy i przygotowują paczkę. Paczkę dla jednej rodziny organizują średnio 24 osoby. Nie jesteś z tym sam!

– Pomaganie daje wielką radość naszej rodzinie i satysfakcję, że dzielimy się naszym szczęściem z potrzebującymi – wyznaje pani Anna, która od wielu lat wspiera Szlachetną Paczkę.

W trzecim kroku: darczyńcy dostarczają zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Na każdym etapie kompletowania Paczki można kontaktować się z wolontariuszem-opiekunem rodziny. Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin następuje w tzw. Weekend Cudów, który w tym roku został zaplanowany na 11-12 grudnia.

Przyłącz się do Paczki!

Zeszłoroczna edycja programu zaangażowała w mądrą pomoc ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości 51 mln zł otrzymało ponad 14 tys. rodzin – takie cuda dzieją się w grudniowy weekend każdego roku. Wtedy wolontariusze rozwożą paczki, a wraz z nimi radość, uwagę na drugiego człowieka, zrozumienie i wsparcie, także mentalne.

Źródło: KAI / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Małgorzata Chmielewska, Błażej Strzelczyk, Piotr Żyłka

Idź i zrób!

Nie znajdziesz tu gładkich słów i okrągłych zdań, które niczego w tobie nie zmienią. Siostra Małgorzata Chmielewska wprost i bez patosu mówi o miłosierdziu w praktyce i prawdziwym życiu chrześcijańskim:

→ pieniądze,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rozpoczyna się 21. edycja Szlachetnej Paczki. Pomóc może każdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.