Rozpoczyna się IV edycja projektu edukacyjnego "Będziesz miłował"

Rozpoczyna się IV edycja projektu edukacyjnego "Będziesz miłował"
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Rozpoczyna się IV edycja wolontariackiego projektu edukacyjnego "Będziesz miłował", którego celem jest przybliżanie i upamiętnienie sylwetek kolejnych kapelanów powstania warszawskiego – poinformowało biuro prasowe Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca.

Projekt jest kontynuacją akcji edukacyjnej "Będziesz miłował…", rozpoczętej w 2019 r., podczas której wolontariusze we współpracy z harcerzami opowiadali warszawiakom i turystom wojenne losy ks. Stefana Wyszyńskiego, patrona muzeum, który był kapelanem Zgrupowania AK Kampinos podczas powstania warszawskiego – czytamy w komunikacie.

Jego autorzy poinformowali, że z powodu pandemii zmieniła się formuła projektu, a działania przeniesione do sieci, dzięki czemu w akcję mogli zaangażować się wolontariusze z każdego zakątka Polski.

"Dla organizatorów istotne jest, aby wolontariusze mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną i rozwinąć umiejętności cenione na rynku pracy (praca w zespole, wyszukiwanie informacji, praca projektowa)" – zaznaczyli.

Autorzy komunikatu poinformowali, że w trakcie trzech edycji projektu wolontariusze opracowali 23 biogramy, a do każdego z nich przygotowali wirtualne spacery po warszawskich miejscach związanych z działalnością kapelanów. Dodatkowo w ubiegłym roku oprócz przygotowywania nowych biogramów w języku polskim wolontariusze zaczęli tworzyć też wersję angielską.

Wolontariusze właściwe prace rozpoczną tradycyjnie 1 sierpnia. "Dla ochotników organizatorzy przygotowali bogaty program szkoleń (metodologiczne, infobrokerskie) i wykładów (historyczne). Aby wolontariusze mogli lepiej wczuć się w atmosferę projektu, będzie możliwość odbycia wspólnego spaceru śladami jednego z kapelanów" – napisali.

Dodali, że na każdym etapie projektu wolontariusze będą mogli liczyć na opiekę mentorów. Wyjaśnili, że projekt skierowany jest do osób powyżej 17 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Akcja trwa 63 dni, a finał zawsze odbywa się w rocznicę zakończenia powstania warszawskiego.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.mt514.pl/bedziesz-milowal-iv-edycja-rekrutacja lub pod numerem telefonu +48-575-954-358.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janusz Poniewierski

Święty Jan Paweł II z bliska

Ta minibiografia - lekka, miejscami humorystyczna - pokazuje św. Jana Pawła II, jakiego kochaliśmy: dowcipnego, mądrego i bliskiego ludziom. Z zamieszczonych w niej anegdot wyłania się obraz Wielkiego Papieża,...

Skomentuj artykuł

Rozpoczyna się IV edycja projektu edukacyjnego "Będziesz miłował"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.