Sąd podjął decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie

Sąd podjął decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie
(fot. PAP/EPA/WILL OLIVER / CNN International‏ / twitter.com)
KAI / Gość Niedzielny / twitter.com / pk

Lekarze ratujący Charliego Garda, niespełna rocznego chłopca cierpiącego na rzadką chorobę, postanowili odłączyć go od aparatury podtrzymującej życie.

Prawo lekarzy do zakończenia uporczywej terapii potwierdziły dwa brytyjskie sądy i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Przeczytaj również: "Nikt nie ma prawa decydować o śmierci innego człowieka"

Ostatnim ratunkiem dla Charliego miała byś eksperymentalna terapia w USA, jednak wykluczono ją, biorąc pod uwagę najnowsze wyniki badań. Nie zgodzono się również na śmierć chłopca w domu w obecności rodziców i pod opieką pracowników hospicjum.

DEON.PL POLECA

Jak podaje Gość Niedzielny, kiedy zapadła decyzja o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie, rodzice wyszli przed szpital i wydali oświadczenie, w którym poinformowali o zakończeniu walki o życie ich synka:

"Słodkich snów, maleństwo. Śpij mocno, nasz piękny, mały chłopcze. Charlie Matthew William Gard. Nasz bohater" - powiedzieli.

Przeczytaj również: Papież apeluje o poszanowanie praw chorego chłopca i jego rodziców

Charlie Grad cierpi na niezwykle rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną - syndrom wyczerpania mitochondrialnego DNA (mtDNA). Choroba atakuje mięśnie i uszkadza mózg.

Kościół Katolicki jest przeciwny uporczywej trapi podtrzymującej życie. Przypadek Charliego Garda jest jednak niezwykle złożony. Powiedział o tym Przewodniczący Papieskiej Akademii Pro Vita abp Vincenzo Paglia. Hierarcha przyznał, że nikt nie może decydować o ludzkim życiu. Zwrócił również uwagę, że w tym przypadku winna być uszanowana wola rodziców, choć także im należy udzielić pomocy, aby zrozumieli, że w tej sytuacji sami nie mogą podejmować tak trudnych decyzji.

Jeśli straciliście dziecko, skorzystajcie z tych źródeł, szukając pomocy:

Pamiętajmy o modlitwie za Charliego i jego rodziców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Sakrament pokuty i pojednania, nazywany popularnie spowiedzią, jest najtrudniejszym sakramentem. Oczywiście nie dla bogatego w miłosierdzie Boga, który chętnie udziela przebaczenia. To sakrament trudny dla nas, spowiadających się. Uznać własny grzech, przyznać się do niego,...

Skomentuj artykuł

Sąd podjął decyzję o odłączeniu chłopca od aparatury podtrzymującej życie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.