Sakralne budowle najpiękniejszymi budynkami na świecie wg rankingu Tripadvisor

Sakralne budowle najpiękniejszymi budynkami na świecie wg rankingu Tripadvisor
Fot. Vadim 'Dr.Verner' Fedotov / depositphotos.com
KAI / tk

W najnowszym rankingu portalu turystycznego Tripadvisor, 13 obiektów sakralnych znalazło się wśród 20 najpiękniejszych budowli świata. Budynki sakralne należą do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc i do najpiękniejszych budynków na całym świecie.

Sagrada Familia na czele rankingu

Na czele listy znajduje się słynna Bazylika Sagrada Familia w Barcelonie. Spektakularny budynek wyróżnia się spośród wszystkich innych wartością artystyczną, historią i oryginalnością architektoniczną, uzasadniają swój wybór użytkownicy portalu turystycznego Tripadvisor. Z portalu korzysta co miesiąc ponad 460 milionów osób ze 130 krajów.

Paryska Katedra Notre-Dame zajmuje drugie miejsce. Na liście znalazły się także trzy inne budynki w stolicy Francji: Bazylika Sacre-Coeur (9. miejsce), dawna kaplica pałacowa Sainte-Chapelle (16) i Muzeum Luwru (19). Ewangelicko-luterański kościół Hallgrímura w Reykjaviku na Islandii oraz Katedra w Mediolanie zajmują 14 i 15 miejsce.

Według sondażu jednym z najpiękniejszych meczetów na świecie jest Wielki Meczet Szejka Zajida w Abu Zabi (4 miejsce). Jest to również jeden z największych meczetów na świecie, który może pomieścić 40 000 osób. Błękitny Meczet w Stambule zajął 7 miejsce. Zaraz za nim plasuje się mauzoleum Tadź Mahal w Agrze w Indiach.

DEON.PL POLECA

Oprócz wiedeńskiego Pałacu Schönbrunn (10. miejsce) i budynku Parlamentu w Budapeszcie (12. miejsce), użytkownicy portalu zaliczyli do najpiękniejszych budynków na ziemi także Katedrę św. Jana Chrzciciela w Savannah w USA (11. miejsce), buddyjską świątynię Wat Pho w Bangkoku (13. miejsce) oraz meczet Hagia Sophia w Stambule.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Rożek

Sekretne życie miejsc i ludzi

Ukryte skarby, śmiertelne zarazy, kontrowersyjne mariaże, fałszywi egzorcyści i brawurowe fortele – każdy krakowski zaułek skrywa jakiś sekret, za każdym rogiem czai się tajemnica. Tętniące życiem ulice i budynki Starego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sakralne budowle najpiękniejszymi budynkami na świecie wg rankingu Tripadvisor
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.