Santiago de Compostela. Zakończenie pielgrzymki młodych

Santiago de Compostela. Zakończenie pielgrzymki młodych
Katedra w Santiago de Compostela (fot. depositphotos.com)
vaticannews.va/mk

Ponad 12 tys. uczestników wzięło udział w mszy świętej na zakończenie Europejskiej Pielgrzymki Młodzieży do Santiago de Composteli. Młodych pątników pobłogosławił papież Franciszek.

Franciszek przekazał błogosławieństwo uczestnikom zakończonej w niedzielę Europejskiej Pielgrzymki Młodzieży do Santiago de Composteli. Tych, którzy dotarli do sanktuarium św. Jakuba, zachęcił, aby „ich życie zawsze było pielgrzymką z Jezusem Chrystusem, pielgrzymką ku Bogu i ku braciom i siostrom, pielgrzymką w służbie i radości!”. Mszy rozesłania przewodniczył specjalny wysłannik papieski  kard. Antonio Augusto dos Santos Marto.

Na Monte del Gozo zgromadziło się ponad 12 tys. młodych ludzi, aby wziąć udział w mszy św. Papieski wysłannik kard. Dos Santos Marto podziękował młodym za piękny przykład braterstwa i zachęcił do budowania kultury spotkania oraz troski o bliźniego. Podkreślił, że Jezus proponuje nową formę budowania relacji w oparciu o logikę miłości i służby.

- Jest to prawdziwa rewolucja wobec ludzkich kryteriów egoizmu i dążenia do władzy: rewolucja braterstwa, która wypływa z miłości i obejmuje kulturę wzajemnej troski, kulturę spotkania, która buduje mosty, obala mury podziałów i zmniejsza dystans pomiędzy osobami, kulturami i narodami - powiedział w homilii kard. Dos Santos Marto. Zaapelował do młodych, aby byli świadkami nowego życia w Chrystusie, braterstwa oraz ewangelicznej radości. - Młody człowieku, wstań i bądź świadkiem. Każdy z was może odpowiedzieć na te słowa Jezusa i zaangażować się w budowę świata bardziej prawdziwego i pięknego dla wszystkich, w którym bylibyśmy braćmi w wierze i w życiu, gdzie pokój jest silniejszy od wojny, a życie jest szanowane od poczęcia aż do śmierci - podkreślił portugalski kardynał.

DEON.PL POLECA

Młodzi ludzie wracają z Santiago de Composteli pełni entuzjazmu i radości - pisze serwis vaticannews.va. „Do zobaczenia za rok w Lizbonie!” można było usłyszeć przy pożegnaniach.

- Młodzież była wszędzie, grają i śpiewają z radością w sercu. Było bardzo wesoło - powiedziała Anna Fryc, która na spotkanie w Santiago de Composteli pielgrzymowała pieszo. - Przyjechało dużo młodzieży z Chin, Australii, Ameryki i Afryki. Plac przed sanktuarium był pełny. Atmosfera była niesamowita. Cieszę się, że w tych dniach mogłam tam być i spędzić z innymi te piękne chwile - zapewniła uczestniczka pielgrzymki do Santiago de Compostela.

Marek Raczkiewicz CSsR, Hiszpania

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także na kontynuowanie...

Skomentuj artykuł

Santiago de Compostela. Zakończenie pielgrzymki młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.