ŚDM: Papież opowiedział kawał o św. Antonim. Cały klasztor wybuchł śmiechem

ŚDM: Papież opowiedział kawał o św. Antonim. Cały klasztor wybuchł śmiechem
Fot. TIAGO PETINGA / POOL
PAP / tk

Papież Franciszek będący od środy na Światowych Dniach Młodzieży rozbawił Portugalczyków i Włochów żartem o świętym Antonim Padewskim.

Papież Franciszek opowiedział kawał o św. Antonim

Śmiech wywołały słowa Franciszka o tym, że "ci z Padwy" go "ukradli". Święty Antoni Padewski urodził się w Lizbonie, a zmarł w Padwie i tam jest pochowany w bazylice.

Na zakończenie spotkania z portugalskim duchowieństwem w klasztorze Hieronimitów w Lizbonie papież powiedział: "Proszę was, módlcie się do Matki Bożej, módlcie się do świętego Antoniego, niestrudzonego apostoła, którego ukradli dla siebie ci z Padwy".

Słowa te wywołały rozbawienie obecnych w klasztorze Portugalczyków, a także szczególnie włoskich dziennikarzy, słuchających papieża.

Urodzony w Lizbonie święty, bardzo czczony w stolicy Portugalii, jest patronem bazyliki w Padwie, gdzie został pochowany.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek

Rozeznawać, by żyć w pełni

Życie jest utkane z różnych decyzji. Wybory nas konstytuują, pomagają nam stać się sobą: ludźmi spełnionymi i świadomymi tego, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być. Mają istotne znaczenie także w naszej...

Skomentuj artykuł

ŚDM: Papież opowiedział kawał o św. Antonim. Cały klasztor wybuchł śmiechem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.