[PILNE] Papież wyznał, że chce pojechać do Polski. Ucieszył się, że na ŚDM jest tylu Polaków

[PILNE] Papież wyznał, że chce pojechać do Polski. Ucieszył się, że na ŚDM jest tylu Polaków
Papież Franciszek przyznał, że chce przyjechać do Polski (fot. PAP/EPA/GUGLIELMO MANGIAPANE / POOL)
PAP / tk

Papież Franciszek na pokładzie samolotu lecącego do Portugalii z radością zareagował na wiadomość o 30 tysiącach Polaków czekających na niego w Lizbonie i wyznał, że chciałby pojechać do Polski.

Papież ucieszył się, że na ŚDM jest tylu Polaków

Papież Franciszek z radością zareagował w środę na wiadomość o tym, że w Lizbonie czeka na niego około 30 tysięcy Polaków, uczestników Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Wyznał, że chciałby pojechać do Polski.

Podczas lotu z Rzymu do Lizbony na ŚDM wysłanniczka PAP powiedziała papieżowi, że czeka tam na niego 30 tysięcy Polaków. Franciszek zareagował uśmiechem i podniósł z zadowoleniem kciuk w górę.

Franciszek wyznał, że chciałby pojechać do Polski

Zapytany o to, czy pojedzie do Polski odparł: "Chciałbym pojechać" . Papież był w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

W czasie spotkania z wysłannikami mediów na pokładzie samolotu Franciszek był w dobrej formie, chętnie rozmawiał, uśmiechał, żartował. Widać było, że cieszy się, iż jedzie na kolejne spotkanie z młodzieżą świata. - Wrócę odmłodzony - podkreślił 86-letni papież.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

[PILNE] Papież wyznał, że chce pojechać do Polski. Ucieszył się, że na ŚDM jest tylu Polaków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.