6 tyś. uchodźców przybędzie na modlitwę z papieżem

6 tyś. uchodźców przybędzie na modlitwę z papieżem
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / ml

Około sześciu tysięcy uchodźców przybędzie w najbliższą niedzielę na plac św. Piotra w Watykanie na modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem.

Po modlitwie azylanci i migranci, którzy znaleźli schronienie we włoskim regionie Lacjum, pragną przejść przez Drzwi Święte w bazylice św. Piotra, poinformował pełnomocnik ds. uchodźców w Konferencji Biskupów Włoskich, bp Guerino Di Tora. W niedzielę 17 stycznia obchodzony jest w Kościele katolickim Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców.
Według włoskiego dziennika "Avvenire", migranci chcą przynieść krzyż z wyspy Lampedusa na Morzu Śródziemnym. Krzyż ten został wykonany z łodzi uchodźców. Po przejściu przez Drzwi Święte w bazylice św. Piotra uchodźcy będą uczestniczyli w Mszy św., którą odprawi dla nich przewodniczący papieskiej Rady Migrantów i Podróżujących, kard. Antonio Maria Vegliò. Ta inicjatywa jest jednym z punktów programu Jubileuszu Miłosierdzia, zainaugurowanego przez papieża Franciszka 8 grudnia ub.r.
W obiektach kościelnych we Włoszech żyje obecnie 27 tys. uchodźców. Jest to jedna czwarta wszystkich migrantów i azylantów przebywających we włoskich ośrodkach. W niektórych regionach, np. w Lombardii, nawet co drugi uchodźca mieszka w pomieszczeniach parafii, w klasztorze, czy też innej instytucji katolickiej, powiedział w rozmowie z dziennikiem "Avvenire" kierownik fundacji "Migrantem" biskupów włoskich, Giancarlo Perego. 
Od września ub. roku ogólna liczba uchodźców we włoskich obiektach kościelnych zwiększyła się o 4 tys. Na początku września papież Franciszek zaapelował, aby w każdej parafii przyjąć przynajmniej jedną rodzinę uchodźców. Według oficjalnych danych, pod koniec grudnia w całym kraju w ośrodkach dla uchodźców przebywało 104 tys. osób.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

6 tyś. uchodźców przybędzie na modlitwę z papieżem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

6 tyś. uchodźców przybędzie na modlitwę z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.