Dzieci wysłały list do Papieża. Ten odpowiedział [WIDEO]

Dzieci wysłały list do Papieża. Ten odpowiedział [WIDEO]
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / www.facebook.com/spadaro / kw

"Co robił Bóg, zanim stworzył świat?", "Dlaczego rodzice czasami się kłócą?". Ponad 250 pytań do Franciszka od dzieci (od 6 do 13 lat) spłynęło z całego świata.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest o. Antonio Spadaro, autor pierwszego wywiadu z Franciszkiem. To właśnie na jego ręce napłynęło 259 listów z pytaniami od dzieci w wieku od 6 do 13 lat, pochodzących m.in. z Syrii, Nigerii i Chin.

Włoski jezuita zadał je następnie papieżowi, spotykając się z nim w Domu św. Marty.

"Co robił Bóg, zanim stworzył świat?" - "Kochał". "Dlaczego rodzice czasami się kłócą?" - "Bo są tylko ludźmi". To zaledwie mała próbka dziecięcej fantazji. Odpowiadając na postawione mu pytania Franciszek stwierdził, że przez swą prostotę są one niezwykle trudne.

DEON.PL POLECA

 

BREAKING: In uscita il libro intervista di #PapaFrancesco con i bambini del mondo! Ho trascorso con #PapaFrancesco un indimenticabile pomeriggio leggendogli le letterine dei bambini e raccogliendo le sue risposte.Qualcosa di veramente NUOVO, FRESCO, ORIGINALE. E a stavolta a fare le domande sono i bambini!Ecco l'anticipazione del Wall Street Journal: http://blogs.wsj.com/speakeasy/2016/01/15/pope-francis-childrens-book/ e sotto il booktrailer

Posted by Antonio Spadaro SJ on 15 stycznia 2016

Wszystkie pytania i odpowiedzi zostaną opublikowane w książce "Miłość przed światem". Jest ona ilustrowana 31 rysunkami dzieci.

W marcu, po publikacji, książkę otrzyma papież Franciszek, który przy tej okazji spotka się w Watykanie z grupką dzieci, która napisała do niego list z pytaniami.

Książka ukaże się w marcu nakładem wydawnictwa WAM.

Dzieci wysłały list do Papieża. Ten odpowiedział [WIDEO] - zdjęcie w treści artykułu

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dzieci wysłały list do Papieża. Ten odpowiedział [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.