Franciszek dziękuje za solidarność z uchodźcami

Franciszek dziękuje za solidarność z uchodźcami
(fot. giulio napolitano / Shutterstock.com)
3 lata temu
KAI/mc

"Moimi uczuciami i modlitwą jestem duchowo blisko Ciebie, całej diecezji i tych, którzy chcą przyjść z pomocą ludziom uciekającym przed wojną i przemocą, w poszukiwaniu nadziei i pokojowej przyszłości". Te słowa skierował Papież Franciszek w specjalnym liście do bp. Antonio Suetty.

Jest to odpowiedź na list ordynariusza włoskiej diecezji Ventimiglia-San Remo, w którym przedstawił on Ojcu Świętemu bardzo trudną aktualnie sytuację w tym mieście. Dotarło tam bowiem bardzo wielu imigrantów i uchodźców, którzy chcieli przekroczyć granicę francusko-włoską. Służby graniczne jednak na to nie pozwoliły.
Papież wyraża wdzięczność za wszelkie wysiłki, jakie wspólnota diecezji "podejmuje z podziwu godną miłością ewangeliczną, angażując możliwe zasoby ludzkie, logistyczne i ekonomiczne, wspierając tych naszych braci i siostry, którzy przeżywają ogromną tragedię". Franciszek zachęca biskupa, księży, osoby konsekrowane, pracowników duszpasterstwa i wszystkich uczestniczących w kościelnej rzeczywistości do "kontynuowania hojnego zaangażowania na rzecz otwartości i solidarności, tak by stawać się coraz bardziej «Kościołem wychodzącym na zewnątrz»". Ma on być bowiem "radosnym głosicielem Ewangelii miłosierdzia i świadkiem nadziei" - napisał Papież w liście do biskupa diecezji Ventimiglia-San Remo.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Franciszek dziękuje za solidarność z uchodźcami
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Franciszek dziękuje za solidarność z uchodźcami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.