Franciszek nie popiera obecnego rządu Wenezueli

Franciszek nie popiera obecnego rządu Wenezueli
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI/ ed

Nie odpowiadają prawdzie doniesienia, jakoby papież Franciszek popierał obecny rząd Wenezueli. Powtórzyli to po spotkaniu z nim biskupi tego kraju.

Przewodniczący episkopatu arcybiskup Diego Rafael Padrón Sánchez oświadczył po audiencji: "Papież popiera całkowicie nas, biskupów, my zaś nie jesteśmy stronniczy, nie popieramy ani rządu, ani opozycji, lecz reprezentujemy naród."

Papież rozmawiał z biskupami Wenezueli >>

Arcybiskup dodał, że Franciszek jest doskonale zorientowany w aktualnej sytuacji panującej w Wenezueli, a w rozmowie na jej temat z biskupami był wzruszony.

DEON.PL POLECA

"Papież jest z ludźmi, którzy cierpią i całkowicie nas popiera. Nie ma w tej sprawie stanowiska papieża i stanowiska biskupów" - podkreślił przewodniczący episkopatu Wenezueli podczas spotkania z dziennikarzami po audiencji w Watykanie. Biskupi spodziewają się publicznej wypowiedzi Franciszka na temat ich kraju oraz zwiększenia pomocy, płynącej od Caritas Internationalis.

Ich zdaniem należy realizować postulaty zawarte w tzw. magna charta, przygotowanej przez watykańskiego sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kardynała Pietro Parolina (który w przeszłości był nuncjuszem apostolskim w Caracas), a więc zapewnić szacunek dla zgromadzenia konstytucyjnego, stworzyć kanały humanitarne dla pomocy ludności znajdującej się w potrzebie, zwolnić więźniów politycznych i rozpisać wybory.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek nie popiera obecnego rządu Wenezueli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.