Papież Franciszek do pielgrzymów w Fatimie: nie oddalajcie się od Matki i różańca

Papież Franciszek do pielgrzymów w Fatimie: nie oddalajcie się od Matki i różańca
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / sz

Papież Franciszek za pośrednictwem transmisji telewizyjnej podziękował licznie zebranym pielgrzymom w Fatimie za ich obecność w piątkowych uroczystościach.

Przypomniał o swojej obecności w maju w tej portugalskiej miejscowości w związku z głównymi obchodami jubileuszu stulecia objawień maryjnych. - Nigdy nie oddalajcie się od Matki. Nigdy nie oddalajcie się od różańca - zaapelował papież do zebranych na placu głównym sanktuarium w Fatimie wiernych, którzy widzieli przemówienie Ojca św. na telebimach. Franciszek wezwał też zgromadzonych w portugalskim sanktuarium do porzucenia lęków.

Na zakończenie piątkowej mszy św., przypadającej dokładnie w stulecie ostatniego objawienia maryjnego w Fatimie, biskup diecezji Leiria-Fatima Antonio Marto przypomniał o dwudniowej pielgrzymce papieskiej do Fatimy, podczas której Franciszek ogłosił świętymi Hiacyntę i Franciszka Marto, małych uczestników objawień maryjnych z 1917 r. Portugalski hierarcha przypomniał, że przesłanie skierowane do dzieci przez Matkę Bożą dotyczące m.in. modlitwy o pokój jest wciąż aktualne w obliczu ponownego zagrożenia świata konfliktem nuklearnym.

Bp Marto stwierdził, że rozpoczęte w czwartek wieczorem uroczystości oficjalnego zakończenia roku jubileuszowe są wydarzeniem historycznym nie tylko dla Fatimy, ale w ogóle dla całego świata. Hierarcha przypomniał też słowa Jana Pawła II o tym, że “Fatima jest ciągle nowa". - Mówię wam dzisiaj, że Fatima się nie starzeje. Przede wszystkim dzięki wam, tak licznie tu przybywającym - dodał bp Marto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek do pielgrzymów w Fatimie: nie oddalajcie się od Matki i różańca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.