Papież przekazał bezcenny dar prawosławnemu patriarsze Bartłomiejowi

Papież przekazał bezcenny dar prawosławnemu patriarsze Bartłomiejowi
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
1 rok temu
KAI / kw

Papież Franciszek przekazał Patriarchatowi Konstantynopola relikwie św. Piotra. Chodzi o relikwiarz, który do tej pory były przechowywany w prywatnej kaplicy papieskiej w Pałacu Apostolskim.

Zostały tam sprowadzone z woli Pawła VI. Chodzi o fragment kości wyjęty z grobu apostoła podczas prac archeologicznych w 1939 r.

O tym, jak doszło do przekazania Kościołowi prawosławnemu tego cennego daru, opowiada metropolita Hiob, który stał na czele prawosławnej delegacji, która przybyła do Watykanu na uroczystości świętych apostołów Piotra i Pawła.

Po wczorajszej Mszy Papież zaprowadził go do kaplicy w apartamentach papieskich Pałacu Apostolskiego.

"Weszliśmy do kaplicy i Papież mi powiedział: tę kapice urządził Paweł VI i to on sprowadził część relikwii z Bazyliki Watykańskiej, aby były również w tej kaplicy. Wczoraj wieczorem - mówił dalej Papież - podczas modlitwy przyszła mi taka myśl: ja już nie mieszkam w Pałacu Apostolskim, nigdy nie używam tej kaplicy, nigdy tu nie odprawiam Mszy św. Mamy relikwie św. Piotra w Bazylice, więc po co jeszcze tutaj te relikwie. Będzie lepiej, jak będą one w Konstantynopolu. Jest to mój dar dla Kościoła w Konstantynopolu. Proszę zabrać ten relikwiarz i przekazać go mojemu bratu Patriarsze Bartłomiejowi. Ten dar nie jest ode mnie, to dar od Pana Boga - dodał Papież".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież przekazał bezcenny dar prawosławnemu patriarsze Bartłomiejowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.