Papież: przemoc niczego nie rozwiąże

Papież: przemoc niczego nie rozwiąże
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

Franciszek przekazał swoje oświadczenie na ręce arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois. Stanowczo potępił zamachy terrorystyczne: "Ojciec Święty zdecydowanie potępia przemoc, która nie może niczego rozwiązać".

Ojciec Święty stanowczo potępił zamachy terrorystyczne, jakie miały wczoraj miejsce w Paryżu, stwierdzając, że przemoc nie może niczego rozwiązać. Prosi Boga, aby natchnął wszystkich ideami pokoju i solidarności.

Słowa te znajdujemy w przesłaniu wystosowanym w imieniu Papieża Franciszka na ręce arcybiskupa Paryża kard. André Vingt-Trois przez Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina.

Ojciec Święty zapewnia o swej modlitwie w intencji rodzin doświadczonych cierpieniem oraz za cały naród francuski. Prosi Boga, aby przyjął ofiary w pokoju swej światłości oraz udzielił pociechy i nadziei rannym i ich rodzinom. Zapewnia także wszystkich uczestniczących w akcji ratunkowej o swojej duchowej bliskości.

DEON.PL POLECA

"Po raz kolejny, Ojciec Święty zdecydowanie potępia przemoc, która nie może niczego rozwiązać i prosi Boga, aby wszystkich natchnął myślami pokoju i solidarności oraz udzielił ciężko doświadczonym rodzinom i wszystkim Francuzom obfitości swego błogosławieństwa" - napisał w imieniu Papieża kardynał Pietro Parolin.

Wcześniej, ks. Lombardi przekazał oficjalne stanowisko Watykanu, w którym zamach w Paryżu nazwano "atakiem na pokój całej ludzkości". 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: przemoc niczego nie rozwiąże
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.