Papież przyjął na audiencji córkę człowieka, który stał się legendą

Papież przyjął na audiencji córkę człowieka, który stał się legendą
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / kw

Papież Franciszek przyjął na audiencji prywatnej Bernice Albertine King, córkę pastora baptystów Martina Luthera Kinga, laureata pokojowej Nagrody Nobla za walkę z segregacją rasową z Stanach Zjednoczonych, zamordowanego przed 50 laty.

Po spotkaniu z Ojcem Świętym King stwierdziła, że potrzebujemy dziś "takiego autorytetu moralnego, jak papież Franciszek". - Składam mu hołd jako przywódcy i głosowi moralnemu dla całego świata i dziękuję Bogu za to, że dał go właśnie teraz - powiedziała wnuczka słynnego pastora baptystów.

Dodała, że słowa jej ojca, które przypomniał papież i które rozbrzmiewają w jego sercu - o pokoju, niestosowaniu przemocy, szacunku dla każdego człowieka - są kluczowe w dzisiejszym świecie, tak bardzo spolaryzowanym i w którym jest tyle dzielących konfliktów.

Bernice Albertine King przyjechała do Włoch, by odebrać 10 marca w miejscowości Monteleone di Puglia przyznawaną kobietom Międzynarodową Nagrodę Pokoju i Non Violence.

Podczas pielgrzymki do USA we wrześniu 2015 roku papież Franciszek przypomniał postać Martina Luthera Kinga. Ojciec Święty stwierdził wówczas, że słynny pastor poprowadził marsz z Selmy do Montgomery w "ramach kampanii spełnienia swojego "marzenia" zapewnienia Afroamerykanom pełnych praw obywatelskich i politycznych".

"To marzenie wciąż inspiruje nas wszystkich. Cieszę się, że Ameryka jest nadal dla wielu krainą `marzeń`" - zaznaczył wówczas Franciszek.

Przypomniał, że w minionych wiekach miliony ludzi przybyły do Stanów Zjednoczonych, by zrealizować swoje marzenia o budowaniu swej przyszłości w wolności. "My, mieszkańcy tego kontynentu nie boimy się cudzoziemców, ponieważ większość z nas kiedyś była cudzoziemcami" - powiedział papież i wyznał, że mówi to jako syn imigrantów, wiedząc, że wielu z kongresmenów to również potomkowie imigrantów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież przyjął na audiencji córkę człowieka, który stał się legendą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.