Papież: spowiedź w bractwie św. Piusa będzie ważna

Papież: spowiedź w bractwie św. Piusa będzie ważna
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pz

Jedno z postanowień papieża Franciszka, które zostało zawarte w opublikowanym dziś liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji dotyczy spowiedzi w bractwie św. Piusa.

- Ostatnia uwaga dotyczy tych wiernych, którzy z różnych powodów uważają za stosowne chodzenie do kościołów, w których posługują kapłani z Bractwa św. Piusa X. Ten Jubileuszowy Rok Miłosierdzia nie wyklucza nikogo. Niektórzy współbracia biskupi z różnych stron opowiadali mi o ich dobrej wierze i praktykowaniu sakramentów, z czym łączy się jednak dyskomfort życia w trudnej z duszpasterskiego punktu widzenia sytuacji - napisał papież.

- Ufam, że w bliskiej przyszłości będzie można znaleźć rozwiązania pozwalające przywrócić pełną jedność z kapłanami i przełożonymi Bractwa. Tymczasem, powodowany potrzebą zabiegania o dobro tych wiernych, rozporządzam i postanawiam, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie - dodał Franciszek.

Cały list można przeczytać tutaj.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież: spowiedź w bractwie św. Piusa będzie ważna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.