Po raz pierwszy papież przyleci do Palestyny

Po raz pierwszy papież przyleci do Palestyny
(fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
KAI / mm

Po raz pierwszy papież przyleci bezpośrednio do Palestyny, bez transferu przez terytorium Izraela. Ośmiogodzinna wizyta Franciszka odbędzie się 25 maja. Ojciec Święty przyleci do Betlejem helikopterem z Ammanu, stolicy Jordanii.

Obserwatorzy spraw bliskowschodnich zwracają uwagę na nie tylko symboliczny, ale realny wymiar tego gestu. Według portalu terrasanta.net "stanowi to wezwanie do wspólnoty międzynarodowej, by zwracała uwagę na sytuację w Palestynie".

Franciszek będzie trzecią głową państwa, która przyjedzie do Palestyny drogą powietrzną. Pierwszym był (kilkakrotnie) król Jordanii Abdullah II, a drugim emir Kataru Hamad ibn Chalifa Al Sani, który przyleciał helikopterem z Egiptu do należącej do Palestyny strefy Gazy - podkreśla ks. Rifat Bader, odpowiedzialny za kontakty z mediami w komitecie organizacyjnym papieskiej wizyty.

Gdy w 1964 r. do Betlejem przyjechał Paweł VI, było ono wtedy jeszcze częścią Jordanii. W 2000 i 2009 r. podczas wizyt św. Jana Pawła II i Benedykta XVI znajdowało się na terenie Autonomii Palestyńskiej. Po rezolucji ONZ z 2012 r. papież Franciszek przyjeżdża już do Państwa Palestyńskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Po raz pierwszy papież przyleci do Palestyny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.