Znamy papieskie intencje na rok 2021

Znamy papieskie intencje na rok 2021
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
1 miesiąc temu
KAI / df

Ogłoszone zostały papieskie intencje modlitwy na rok 2021. Będziemy się modlić m.in. o głębsze przeżywanie spowiedzi i odkrycie piękna sakramentu małżeństwa. Wstawiennictwu wiernych Franciszek zawierza też misyjne zaangażowanie wszystkich wierzących, pracę katechetów oraz reformę Kościoła.

W intencjach społecznych znaleźli się ludzie cierpiący na depresję, kobiety, które padły ofiarą przemocy, ale też finansiści i ci, którzy walczą o prawa człowieka. Papież chce, abyśmy modlili się ponadto o przyjaźń społeczną, ekologiczny styl życia i ogólnoludzkie braterstwo.

Ustalanie papieskich intencji to długi i staranny proces rozeznawania – zapewnia dyrektor Światowej Sieci Modlitwy z Papieżem ks. Frédéric Fornos. Propozycje napływają od członków sieci z całego świata, a także z dykasterii Kurii Rzymskiej. Ostateczną decyzję po osobistym rozeznaniu i modlitwie podejmuje oczywiście Ojciec Święty. Chodzi o to – jak mówi ks. Fornos – by kontemplować świat oczami Jezusa i rozpoznać intencje Jego serca, miejsca i sprawy, do których posyła swój Kościół.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Znamy papieskie intencje na rok 2021
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Znamy papieskie intencje na rok 2021
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.