Seul ma nowego arcybiskupa

Seul ma nowego arcybiskupa
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Papież Franciszek przyjął rezygnację dotychczasowego arcybiskupa Seulu kard. Andrew Yeom Soo-junga. Nowym metropolitą stolicy Korei Południowej zostanie bp Peter Chung Soon-Taek.

Biskup Peter Chung Soon-taek OCD urodził się 5 sierpnia 1961 r. w Daegu. Najpierw studiował inżynierię chemiczną na Uniwersytecie w Seulu (1983-1986), a później filozofię i teologię na Katolickim Uniwersytecie w Seulu (1986-1992). Następnie wstąpił do Zakonu Karmelitów Bosych i złożył profesję wieczystą 25 stycznia 1992 roku. Sakrament święceń kapłańskich przyjął 16 lipca 1992 roku.

W latach 1993-1997 był mistrzem nowicjuszy, a następnie przez prawie dwa lata mistrzem studentów. W latach 1999-2004 studiował Pismo Święte na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, uzyskując licencjat kanoniczny z egzegezy biblijnej. W 2005 roku został definitorem prowincjalnym karmelitów bosych w Korei na okres trzech lat. W 2009 roku został definitorem generalnym dla Dalekiego Wschodu i Oceanii w Rzymie.

30 grudnia 2013 r. papież Franciszek mianował go biskupem tytularnym Tamazuca i biskupem pomocniczym w Seulu. Sakrę przyjął z rąk kard. Andrew Yeom Soo-junga.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner

Głęboka wiara i wielkie pytania ks. Józefa Tischnera

Jak wierzyć w świecie, który żongluje iluzjami? Czy kierować się sumieniem, jeśli inni idą na kompromis? Dlaczego Bóg tak często milczy wobec naszego cierpienia? Ile w Jego...

Skomentuj artykuł

Seul ma nowego arcybiskupa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.