Siedlce: ksiądz zmarł w wyniku brutalnego pobicia

Siedlce: ksiądz zmarł w wyniku brutalnego pobicia
Fot. depositphotos.com / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

Nie żyje ojciec Maksymilian Adam Świerżewski, który zmarł w szpitalu gdzie trafił z ciężkimi obrażeniami po tym, jak został brutalnie pobity. Zakonnik posługiwał w siedleckiej parafii.

Nieprzytomny zakonnik z obrażeniami ciała został znaleziony 11 listopada wieczorem w siedleckim parku Aleksandria. - "Jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu w nocy z 11 na 12 listopada" - przekazano.

O. Świerżewski posługiwał w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

"11 listopada 2021 r., w wieku 35 lat, w 16 roku życia zakonnego i 9-tym roku życia kapłańskiego, w Siedlcach odszedł do Pana nasz Współbrat z Prowincji Warszawskiej, o. Maksymilian Adam Świerżewski OFMConv. Został pobity ze skutkiem śmiertelnym w Siedlcach" – podano na facebookowym profilu ośrodka religijnego "Niebo".

Według informacji z otoczenia parafii, do których dotarł portal, duchowny wyszedł w czwartek wieczorem na spacer. Ojcowie franciszkanie dopiero w piątek rano zorientowali się, że o. Maksymilian nie wrócił na noc do klasztoru.

"Śmierć tak gorliwego i dobrego kapłana napełnia nasze serca ogromnym bólem" - napisali ojcowie franciszkanie w komunikacie.

Franciszkanie przebaczają sprawcom

"Ojciec Maksymilian był gorliwym i lubianym kapłanem. Na cześć Świętego Założyciela Niepokalanowa przyjął zakonne imię Maksymilian. Chciał go naśladować. Czynił to przez gorliwą pracę apostolską zarówno w Polsce, jak i na Białorusi. Chcą pełniej poznać Matkę Bożą rozpoczął studia licencjacko-doktoranckie w Instytucie Studiów Mariologicznych UKSW "Kolbianum" w Niepokalanowie" - napisali współbracia tragicznie zmarłego zakonnika.

W komunikacie ojcowie franciszkanie proszę o modlitwę za pogrążoną w żałobie rodzinę o. Maksymiliana. Polecają też w modlitwie braci w klasztorze w Siedlcach i parafian cierpiących po stracie duszpasterza i katechety. "Niech ta śmierć kapłana stanie się ziarnem dla nowych powołań kapłańskich i zakonnych" - piszą franciszkanie.

Zakonnicy przebaczają też sprawcom tej zbrodni i proszą dla nich o nawrócenie i powrót do Boga.

O. Maksymilian Adam Świerżewski pochodził z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie w dekanacie zambrowskim w diecezji łomżyńskiej. W chwili śmierci miał zaledwie 35 lat. Przeżył 16 lat w zakonie i 9 lat w kapłaństwie.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Hen
29,94 zł
49,90 zł

Doskonałe pisarstwo nigdy nie traci swej mocy

W czasach gdy do literackiego obiegu wróciła tematyka obozowa i wojenna, opowiadania mistrza krótkiej formy zaskakują świeżością. Józef Hen pokazuje, jak ekstremalne sytuacje ujawniają prawdę o człowieku. Sprawdzają...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Siedlce: ksiądz zmarł w wyniku brutalnego pobicia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.