Nie żyje aktor James Michael Tyler. Zagrał w serialu "Przyjaciele”

Nie żyje aktor James Michael Tyler. Zagrał w serialu "Przyjaciele”
Fot. w serialu "Przyjaciele”
PAP/ kb

W wieku 59 lat zmarł amerykański aktor James Michael Tyler znany z roli Gunthera w serialu „Przyjaciele” – poinformowała w poniedziałek agencja Associated Press.

Aktor chorował na raka prostaty, zdiagnozowanego w zaawansowanym stadium w 2018 roku. Odszedł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles – poinformowała menedżerka artysty. W czasie choroby podejmował inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Dla bliskich był „kochającym mężem, orędownikiem badań profilaktycznych w kierunku raka, miłośnikiem muzyki i kibicem futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza drużyny Clemson Tigers” – przekazała mediom agentka aktora.

James Michael Tyler kim był?

W latach 90. Tyler grał w serialach „Ja się zastrzelę” i „Sabrina, nastoletnia czarownica”. W 1994 roku został obsadzony jako postać drugoplanowa w drugim odcinku „Przyjaciół”. Szybko stał się chętnie oglądanym i najczęściej pojawiającym się na ekranie gościem serialu. Zagrał w 150 z 236 odcinków. Postać, w którą się wcielał, to Gunther - barista z kawiarni Central Perk podkochujący się w kelnerce Rachel, granej przez Jennifer Aniston.

W 2004 roku Tyler pojawił się na ekranie m.in. w serialu „Hoży doktorzy” i „Modern Music”. W 2012 roku zagrał samego siebie w serialu „Odcinki”.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Izabela Trojanowska

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu!

Po miażdżącej recenzji w "Przekroju" szesnastoletnia zwyciężczyni opolskich Debiutów prawie zakończyła estradową karierę. Wyrzucona z liceum od­nalazła się w studium teatralnym, by już po kilku latach...

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor James Michael Tyler. Zagrał w serialu "Przyjaciele”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.