Ślub w drodze na Jasną Górę? Panna młoda: "Przepełnia mnie to radością i daje siłę."

Ślub w drodze na Jasną Górę? Panna młoda: "Przepełnia mnie to radością i daje siłę."
Fot. Mykola Kovalchynskyy / Depositphotos.com
KAI / mł

Małgorzata Długosz jest na tarnowskiej pielgrzymce po raz pierwszy, a Jarosław Strycharz - po raz drugi. Idą w grupie nr 16. I właśnie na 40. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę wzięli ślub. Małżeństwo pobłogosławił bp Leszek Leszkiewicz podczas Mszy św. w Zabawie, gdzie znajduje się sanktuarium bł. Karoliny.

„Czujemy wielką radość. Myślę, że te łaski, które spłyną na nas, umocnią nas jeszcze bardziej i będziemy dawać świadectwo” – mówi Jarosław. „Jestem szczęśliwa, że ślub był na pielgrzymce. Uroczystość była przepiękna. Przepełnia mnie radością i daje siłę. Wierzę, że Pan Bóg zawsze będzie z nami. Marzyłam o tym, aby pójść na pielgrzymkę, ale dotychczas nie było takiej możliwości. O ślubie na szlaku zdecydowaliśmy wspólnie” – dodaje Małgorzata. Jarosław był na ślubie w mundurze, bo jest dowódcą Plutonu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dębicy. Pielgrzymkowa para dostała obraz ze Świętą Rodziną. 

.Na szlaku są także Maria i Mateusz z grupy nr 21 , którzy ślub na pielgrzymce wzięli rok temu. Dziś szczególnie wróciły wspomnienia z tamtego wydarzenia.

„Był dreszczyk emocji, wspominaliśmy, jak my braliśmy ślub” – opowiada Maria. „Ja także wspominałem i czułem wdzięczność, myślałem o tym roku, jaki był. Podczas przysięgi zastanawiałem się, czy wojskowy się wzruszy” – mówi ze śmiechem Mateusz, jej mąż.

DEON.PL POLECA

Po Mszy św. bp Leszek Leszkiewicz błogosławił małżeństwa, które były na Mszy św. w Zabawie.

Rekolekcjonista bp Artur Ważny przypomniał podczas homilii, że Bóg wyciąga do nas rękę, a człowiek odpowiada na to zaproszenie. Biskup podkreślał, że życie duchowe człowieka musi być otwarte na działanie Boga. „Nie koncentrujemy się na tym, co my mamy robić, ale bądźmy otwarci na Jego działanie. Jeśli otrzymam miłość, to będę mógł ją dawać innym” - dodał.

Dziś drugi dzień pielgrzymowania. Pątnicy dotrą na Jasną Górę 25 sierpnia.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Ślub w drodze na Jasną Górę? Panna młoda: "Przepełnia mnie to radością i daje siłę."
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.