Śmiejesz się z tubylców na Synodzie? Papież krytykuje taką postawę

Śmiejesz się z tubylców na Synodzie? Papież krytykuje taką postawę
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
Rp.pl / kk

Papież Franciszek poczuł się bardzo dotknięty komentarzami niektórych obserwatorów Synodu. Uważa je za bardzo obraźliwe.

W poniedziałek Ojciec Święty skrytykował słowa o rdzennej ludności Amazonii. Zauważył, że "pióropusz nie jest bardziej śmieszny niż nakrycia na głowę noszone w Watykanie" - informuje "Rzeczpospolita"..

"Dotknął mnie usłyszany tutaj żartobliwy komentarz na temat pana, który miał pióropusz na głowie i przyszedł złożyć ofiarę" - powiedział papież podczas otwarcia synodu. "Powiedzcie mi, jaka jest różnica między pióropuszem a trikornami (trójskrzydłowe kapelusze - red.), które noszą niektórzy dostojnicy z naszych dykasterii?" - dodawał Franciszek. Jego słowa przytacza agencja AFP.

Niektórzy komentatorzy synodu poświęconego Amazonii są zbulwersowani widokiem ludności tubylczej, ich strojami i zachowaniem. Mówią o "szamańskich praktykach". Całe szczęście papież jest innego zdania.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Śmiejesz się z tubylców na Synodzie? Papież krytykuje taką postawę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.