Spora grupa Polaków wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii

Spora grupa Polaków wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii
WYD Lisbon 2023, CC BY-SA 4.0 www.creativecommons.org, via Wikimedia Commons
KAI / pzk

Polacy są piątą pod względem liczebności narodowością zgłoszoną do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie, podała Fundacja ŚDM, będąca komitetem organizacyjnym tej imprezy. Instytucja działająca w ramach archidiecezji Lizbony sprecyzowała, że do udziału w tegorocznych ŚDM zarejestrowało się już łącznie blisko pół miliona osób ze 184 państw świata.

Komitet organizacyjny wyjaśnił, że najwięcej potwierdzonych już zgłoszeń dotyczy obywateli Hiszpanii – 39 777 osób, Włochów – 32 369, a także Portugalczyków – 19 350. Na kolejnych miejscach są Francuzi, Polacy oraz Amerykanie; odpowiednio 9 283, 9 053 oraz 5 807. Organizatorzy wydarzenia podali, że wśród zarejestrowanych już osób jest ponad 20 tys. wolontariuszy, w tym m.in. lekarze oraz pielęgniarki.

Fundacja ŚDM poinformowała, że potwierdzono już, że na terenie gmin Lizbona oraz Loures odbędzie się w ramach tej największej na świecie katolickiej imprezy młodzieży 201 wydarzeń organizowanych przez osoby pochodzące z 55 państw. Wydarzenia te odbędą się w formie koncertów, pokazów tanecznych i teatralnych, wystaw oraz konferencji, a także sesji filmowych i zawodów sportowych. W sumie zostaną one przeprowadzone w 90 miejscach aglomeracji lizbońskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Głaz
Człowiek staje się w pełni sobą, jeśli realizuje otrzymane od Boga wrodzone potencjalności zarówno na poziomie ludzkim, jak i duchowym. Mimo wielkich osiągnięć nauki, badacze nadal poszukują bardziej adekwatnych do współczesnych czasów i skuteczniejszych narzędzi...

Skomentuj artykuł

Spora grupa Polaków wybiera się na Światowe Dni Młodzieży do Portugalii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.