Spotkanie Franciszka z bezdomnymi

Spotkanie Franciszka z bezdomnymi
Powitanie papieża Franciszka przez dzieci w Budapeszcie - fot. PAP/EPA/TAMAS KOVACS
KAI / pzk

Dzisiaj przed odlotem na Węgry papież spotkał się z grupą bezdomnych. Kard. Konrad Krajewski tłumaczy, że jest zwyczajem Franciszka, by pożegnać się z ubogimi przed każdym wyjazdem z Watykanu. Tak już jest od 10 lat – dodaje jałmużnik papieski.

„Rano o godzinie 6.00 przeszedłem się wokół Watykanu. Nasi bezdomni, szczególnie ci, którzy nie chcą iść do noclegowni z różnych powodów, już wstawali, bo oni wstają zawsze wtedy, kiedy wstaje miasto, a więc bardzo wcześnie. Zaproponowałem im wypicie wspólnej kawy cappuccino na Watykanie i bardzo chętnie się zgodzili.

15 osób, wśród nich trzy kobiety, prawie każda osoba z innego zakątka świata. Był też jeden młody człowiek z Węgier. Udaliśmy się do Domu Świętej Marty. Tam poczekali parę minut, nie wiedząc, o co chodzi i stanęliśmy przed drzwiami. Ojciec Święty, wychodząc z Domu Świętej Marty, wszystkich przywitał. Z każdym zamienił zdanie, pytał, co robią i na zakończenie powiedział: «A teraz zapraszam was na cappuccino, ale ja wyjeżdżam, więc ksiądz Konrad wam będzie towarzyszył».

Tak więc zaczął się dzisiejszy poranek. Oni nie wiedzieli nic o tym. Ojciec Święty oczywiście był przygotowany, że przyjdą. Nie wiedział, kto przyjdzie. Urocze, sympatyczne spotkanie i olbrzymie błogosławieństwo dla tych ludzi. Może to też im pozwoli wyjść z bezdomności” – ma nadzieję kard. Krajewski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

Kazanie na Górze nie jest najpierw kodeksem moralnym. Nie należy go też traktować wyłącznie jako mądrościowy zbiór pouczeń. Trzeba nam je medytować przede wszystkim jako autoportret Jezusa, opis Jego własnego sposobu życia. Oddaje ono bowiem...

Skomentuj artykuł

Spotkanie Franciszka z bezdomnymi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.