Sprawa ks. Dębskiego. Oświadczenie abp. Tadeusza Wojdy

Sprawa ks. Dębskiego. Oświadczenie abp. Tadeusza Wojdy
Abp Tadeusz Wojda SAC (fot. episkopat.pl)
KAI/mk

Abp Tadeusz Wojda SAC, były metropolita białostocki, przekazał KAI oświadczenie dotyczące ks. Andrzeja Dębskiego. - Nie miałem żadnej wiedzy na temat zachowań ks. Andrzeja Dębskiego - stwierdził abp Wojda, obecnie metropolita gdański.

W publikacjach medialnych, które ukazały się w ostatnich dniach, poinformowano o wulgarnych wiadomościach wysyłanych do kobiet przez byłego już rzecznika kurii białostockiej. Ks. Dębski został przez metropolitę białostockiego abp. Józefa Guzdka pozbawiony funkcji rzecznika i odsunięty od posługi kapłańskiej. W publikacjach dziennikarzy pojawiły się sugestie, że zarzuty dotyczące nagannego zachowania ks. Dębskiego docierały do kurii białostockiej już w czasach rządów abp. Wojdy.

KAI publikuje oświadczenie abp Tadeusza Wojdy

W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi ks. Andrzeja Dębskiego oświadczam, że jako metropolita białostocki nie miałem żadnej wiedzy na temat jego zachowań. Pojawiające się w przestrzeni medialnej insynuacje odnoszące się do ukrywania przeze mnie gorszącego postępowania ks. Dębskiego są fałszywe.

Abp Tadeusz Wojda SAC

DEON.PL POLECA


Metropolita Gdański

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Sprawa ks. Dębskiego. Oświadczenie abp. Tadeusza Wojdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.