Stanęła największa na świecie szopka bożonarodzeniowa. Figury sięgają niemal 20 metrów

Stanęła największa na świecie szopka bożonarodzeniowa. Figury sięgają niemal 20 metrów
Fot. Rod Long / unsplash.com / Facebook.com
polsatnews.pl / tk

W Alicante w Hiszpanii stanęła największa szopka bożonarodzeniowa na świecie. Niektóre z figur sięgają prawie 20 metrów. „W 2019 roku szopka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Od tamtej pory nikt nie pobił tego osiągnięcia” – podaje polsatnews.pl.

Największa szopka bożonarodzeniowa

Na jednym z placów w hiszpańskim mieście Alicante od 2019 roku stoi szopka "Betlejem Olbrzymie", która składa się m.in. z figur Świętej Rodziny. Dzieciątko Jezus mierzy ponad 3 metry, figura Maryi ma 10 metrów, natomiast posąg świętego Józefa – 17 metrów.

Twórcą tej oryginalnej szopki jest José Manuel García Esquiva, który figury wykonał z tworzyw sztucznych i żelaza. W tym roku do Świętej Rodziny dołączyli trzej królowie. Największy Baltazar mierzy ponad 16 metrów, trochę niższy od niego jest Kacper, a król Melchior ma 11 metrów.

Do bożonarodzeniowej szopki dołączyło sześć figur aniołów, którzy rozmieszczeni są w różnych częściach Alicante. Dwa z nich mają osiem metrów wysokości, natomiast pozostałe – niemal 9 metrów.

- Chcemy uczynić z Alicante stolicę Bożego Narodzenia. Ta monumentalna stajenka i sześć spektakularnych aniołów dają nam szczęście i radość w tych szczególnych dniach. Stało się to niezaprzeczalną atrakcją turystyczną, a także służy reaktywacji lokalnego handlu - powiedział burmistrz miasta Luis Barcala.

Źródło: polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch

Jaka jest DROGA do poznania Jezusa? PRAWDA o Synu Bożym to więcej niż teologiczne dogmaty i historyczne dowody. Najważniejsza postać w historii świata zawsze wymyka się naszym wyobrażeniom i opisom. ŻYCIE Jezusa jest historią, która...

Skomentuj artykuł

Stanęła największa na świecie szopka bożonarodzeniowa. Figury sięgają niemal 20 metrów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.