Synod o synodalności. Watykan zmienił termin dla etapu diecezjalnego

Synod o synodalności. Watykan zmienił termin dla etapu diecezjalnego
Inauguracja Synodu Biskupów. Rzym, 9 października 2021 r. Rzym (fot. Episkopat News)
vaticannews.va/mk

Nie do kwietnia 2022 r. a do 15 sierpnia 2022 r. trwać będzie pierwszy, diecezjalny etap Synodu Biskupów - taka decyzja zapadła w Watykanie. Przyczyna zamiany terminu były postulaty napływające z całego świata.

Watykan zdecydował o przedłużeniu pierwszego etapu Synodu o synodalności do 15 sierpnia przyszłego roku. Decyzja została podjęta w wyniku napływających z całego świata próśb kierowanych do Stolicy Apostolskiej o wydłużenie tej fazy, aby dać wszystkim katolikom czas na doświadczenie słuchania, dialogu i rozeznania.

DEON.PL POLECA

W komunikacie Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów czytamy, że ostatnie tygodnie pokazały wielkie zaangażowanie katolików w proces synodalny. Dowodem na to są liczne głosy napływające z diecezji i eparchii.

„Świadomi, że ta pierwsza faza ma zasadnicze znaczenie dla drogi synodalnej, mając na względzie dobro Kościoła, Rada Stała Synodu Biskupów postanowiła przesunąć termin przedstawienia streszczeń konsultacji prowadzonych przez episkopaty, eparchie i inne jednostki kościelne” – czytamy w watykańskim komunikacie.

Zgodnie z przyjętym przed rozpoczęciem synodu terminarzem, po fazie diecezjalnej przewidziany jest etap kontynentalny, a wreszcie ogólnokościelny, który zakończy się w Rzymie w 2023 r.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Synod o synodalności. Watykan zmienił termin dla etapu diecezjalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.