Żłobek za kratami? Szokująca szopka daje do myślenia

Żłobek za kratami? Szokująca szopka daje do myślenia
(fot. claremontumc.org)
Noizz.pl / kk

Święta Rodzina rozdzielona i za kratami. To nie tylko los figur, ale codzienne życie wielu rodzin, które starają się znaleźć bezpieczny dom.

Poruszająca szopka została postawiona przy kościele metodystów w Claremont w USA. Józef, Maryja i mały Jezus zostali umieszczeni w osobnych klatkach, czym autorzy projektu pragną zwrócić uwagę na dramat rozdzielonych rodzin migrantów z Ameryki Południowej.

"Klatki wykończone drutem kolczastym i folia termiczna, którą owinięty jest mały Jezus mają nawiązywać do doniesień z 2018 roku o oddzielaniu dzieci od rodziców i przetrzymywaniu ich w nieprzystosowanych obozach dla uchodźców" - czytamy na Noizz.pl.

W przeciągu ostatniego roku w ośrodkach odosobnienia dla uchodźców w USA zginęło już sześć dzieci. Piątym z nich był 16-letni Carlos Gregorio Hernandez Vasquez z Gwatemali. Na początku grudnia reporterzy serwisu ProPublica opublikowali w internecie szokujące nagranie, na którym widać umierającego w celi nastolatka. Był przeziębiony i błagał o pomoc, ale nikt nie przejął się wyraźnie chorym dzieckiem, który tracił przytomność od wysokiej temperatury. Chłopiec zmarł w izolatce.

"W czasie gdy rodziny starają się znaleźć azyl w naszym kraju, a zamiast tego są rozdzielani, myślimy o najbardziej znanej rodzinie uchodźców na świecie, jakimi byli Jezus, Maryja i Józef" - piszą autorzy instalacji w Claremont.

"Wyobraźcie sobie Józefa i Maryję, których na granic oddzielono od Jezusa, nie starszego niż dwa lata, zabranego matce i umieszczonego w ośrodku odosobnienia tak jak 5500 innych dzieci w przeciągu ostatnich trzech lat" - rozwijają opis amerykańscy metodyści.

W środku kościoła znajduje się droga szopka, gdzie Jezus, Maryja i Józef są ponownie razem połączeni mocą rodzinnej miłości.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI

Przychodząc, Bóg zbliżył się do nas, i my powinniśmy przyzwyczajać się do przebywania z Nim. Dlatego też przyjście Pana ma na celu nauczyć nas patrzeć oczami Boga i umiłować koleje losu, świat i wszystko, co...

Skomentuj artykuł

Żłobek za kratami? Szokująca szopka daje do myślenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.