Tarnów: biskupi odwiedzili więźniów

Tarnów: biskupi odwiedzili więźniów
Katedra w Tarnowie (fot. Marcin Wojciech / wikipedia.pl)
10 lat temu
PAP / wm

Bp Wiktor Skworc prosił więźniów, aby czas odbywania kary był dla nich szansą duchowej odnowy. Ordynariusz diecezji przewodniczył uroczystej Mszy św. w Zakładzie Karnym w Tarnowie z okazji jubileuszu diecezji. Udzielił także sakramentu bierzmowania 16 osadzonym. Więźniów odwiedzili także biskupi pomocniczy i kapłani.

Podczas wizyty w zakładzie karnym w Tarnowie bp Skworc przypomniał więźniom, że są powołani do świętości. Podkreślił, że z Bożą pomocą człowiek jest w stanie przezwyciężyć zło i pokusy.

„Jezus dał nam przykład skutecznej walki ze złem, poprzez ufność pokładaną w Bogu, poprzez zaufanie Jego opatrzności, która nigdy nie pozwoli, aby człowiek był doświadczany ponad to, co może zwycięsko znieść. Pokusa bowiem – w języku biblijnym – oznacza poddanie próbie, nie po to, aby człowiek uległ złemu, aby upadł, lecz przeciwnie, aby się wzmocnił, odkrył swoje słabości i mógł nad nimi pracować” – dodał kaznodzieja.

Bp Wiktor Skworc mówił, że każdego dnia trzeba bronić się przed wpływem zła. Wskazywał, że „walka ze złem zaczyna się od codziennych małych zwycięstw nad rodzącymi się w sercu człowieka pokusami, nad podszeptami Złego, który zawsze obiecuje sukces, władzę i bogactwa, a później pozostawia człowieka samego w rozpaczy” – dodał ordynariusz diecezji.

Biskup podkreślił, że najgorszym więzieniem byłoby serce zamknięte i zatwardziałe, a największym złem rozpacz. Życzył więźniom nadziei, by powrócili do domów odmienieni i wyzwoleni z niewoli zła mocą Chrystusa.

„Miejcie pewność, że Chrystus jest pośród was; bądźcie i wy przy Chrystusie…Pamiętajcie Kościołowi zależy na każdym z was; dlatego w czasie Wielkiego Postu nawracajcie się; wołaj Bracie do Jezusa: Zmiłuj się, Panie, bo jestem grzeszny. On nie odmówi ci swojej łaski i pomocy – da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą” – powiedział w homilii biskup tarnowski.

Z okazji roku jubileuszowego, więźniów odwiedzili także biskupi pomocniczy i kapłani. Msze św. zostały odprawione w zakładach karnych w Tarnowie – Mościach, Nowym Sączu, Nowym Wiśniczu i Dębicy.

Z okazji 225-lecia powstania diecezji tarnowskiej skazani otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą więźnia. Tarnowska kuria przygotowała także obrazki z modlitwą za skazanych. Otrzymali je pracownicy zakładów karnych. Zabrali je także więźniowie dla swoich rodzin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Tarnów: biskupi odwiedzili więźniów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.