Tarnowska kuria odwołała księdza i złożyła doniesienie do prokuratury

Tarnowska kuria odwołała księdza i złożyła doniesienie do prokuratury
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
limanowa.in / mł

Tarnowska kuria niemal z godziny na godzinę miała odwołać wikarego z parafii w Tymbarku. Prokuratura w Limanowej zarejestrowała sprawę dotyczącą możliwości popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym - podał portal limanowa.in.

Jak czytamy w opublikowanej 24 października informacji, z jednej z parafii został nieoczekiwanie odwołany dotychczasowy wikariusz. Przyczyna odwołania nie jest znana, wierni mieli na ogłoszeniach usłyszeć, że chodzi o "sytuację wymagającą wyjaśnienia". 

"W wyniku dokonanego zgłoszenia została uruchomiona procedura dochodzenia wstępnego, która dotyczy uprawdopodobnienia stawianych zarzutów. Jeśli one się potwierdzą, to zostanie wdrożone dalsze postępowanie. O sprawie są powiadomione zarówno organy państwowe, jak i kościelne. W związku z prowadzonym dochodzeniem wstępnym, dotyczący ksiądz - zgodnie z procedurami - został odwołany z parafii - przekazał lokalnemu portalowi ks. Ryszard St. Nowak, rzecznik prasowy diecezji tarnowskiej.

Informację o zarejestrowaniu zgłoszenia potwierdził prok. Mirosław Kazana. Zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa dokonała Kuria Diecezjalna w Tarnowie. Ma ono dotyczyć domniemanego przestępstwa o charakterze seksualnym, jednak nie zostały ujawnione żadne inne informacje na ten temat. 

DEON.PL POLECA

limanowa.in / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Justyna Kaczmarczyk

Zranieni w Kościele – wysłuchać, zrozumieć, pomóc

Lata traumy, emocjonalne zamknięcie, depresja – to tylko niektóre skutki, z którymi muszą mierzyć się osoby wykorzystane seksualnie. Co czuje osoba skrzywdzona przez księdza? Na jaką pomoc może...

Skomentuj artykuł

Tarnowska kuria odwołała księdza i złożyła doniesienie do prokuratury
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.