Ten biskup jest godny naśladowania. Niesie pomoc ubogim i śpi w błotnistej dżungli

Ten biskup jest godny naśladowania. Niesie pomoc ubogim i śpi w błotnistej dżungli
Fot. Jorge Illich-Gejo / unsplash.com / Facebook.com
rp.pl / tk

Biskup diecezji Limón w Kostaryce Javier Gerardo Román Arias, został sfotografowany podczas snu przy błotnistej ścieżce w głębokiej dżungli. Miało to miejsce w trakcie jego wyprawy z darami dla mieszkańców odległych wiosek. Zdjęcie biskupa wywołało szeroki odzew wśród internautów na całym świecie.

Biskup niósł dary ubogim wiernym

Na zdjęciu, które pojawiło się w sieci widać biskupa Javiera Gerardo Romána Ariasa, który wyruszył na wyprawę niosąc dary do odległych wiosek ukrytych w gęstym lesie dżungli i zamieszkanych przez ludność indiańską.

Mimo że fotografia została udostępniona w sieci już kilka lat temu, to w dalszym ciągu zyskuje rozgłos w mediach. Zdjęcie udostępnił niedawno na Facebooku ks. Tomasz Białoń. "Człowiek na pierwszym zdjęciu poniżej to nie bezdomny, czy jakiś pijaczyna. To biskup. Wcale nie jakiś pogubiony i zepsuty. Przeciwnie.

Biskup Javier Román Arias jest kostarykańskim biskupem diecezji Limón. Aby dotrzeć do wszystkich wiernych swojej diecezji, wędruje przez dżunglę bez splendoru i udogodnień. Wyprawa zajmuje kilka dni. Nie jest to podróż przypominająca wyprawę kościelnego dostojnika. To pasterz, który idzie szukać owiec, aby je przygarniać, karmić i prowadzić. Obecnie jest jednym z ojców odbywającego się w Rzymie synodu" – czytamy we wpisie kapłana.

Bp Javier Gerardo Román Arias jest biskupem diecezji Limón od 2015 roku.

Źródło: rp.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Znakomity malarz, twórca słynnego obrazu Ecce Homo. W wieku 35 lat porzucił świat artystów. Po trudnej duchowej wędrówce odkrył w twarzach nędzarzy i bezdomnych sponiewierane oblicze Chrystusa. Święty Jan Paweł II beatyfikował go 22 czerwca...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ten biskup jest godny naśladowania. Niesie pomoc ubogim i śpi w błotnistej dżungli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.