Tomasz Terlikowski laureatem Nagrody Dziennikarskiej "Ślad"

Tomasz Terlikowski laureatem Nagrody Dziennikarskiej "Ślad"
fot. Łukasz Głowacki / MaskacjuszTV
6 miesięcy temu
KAI / pk

Tegorocznym laureatem Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. bp. Jana Chrapka został Tomasz Terlikowski. Dziennikarz, publicysta i autor książek był nominowany "za prezentowaną od wielu lat odwagę i konsekwencję w dążeniu do oczyszczania się Kościoła; dorobek dziennikarski i pisarski, który pobudza do myślenia i gorących czasem debat". Podczas e-gali przyznania Nagrody, redaktor podziękował kapitule konkursu i pogratulował pozostałym nominowanym.

Monika Białkowska, Barbara Gruszka-Zych i Tomasz Terlikowski - to dziennikarze nominowani w tym roku do Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. bp. Jana Chrapka. Zgłoszenia kandydatów do Nagrody napłynęły w tym roku z kilkunastu redakcji.

Tomasz Terlikowski w swoim przemówieniu podkreślił, że najważniejsze podziękowania należą się Bogu. "Za to wszystko, czym mnie obdarzył, wszystkie dary, drogę, którą mnie poprowadził. Drogę piękną i niesamowitą, czasem nie łatwą, ale On jest najważniejszy. Oby ta nagroda nie wpędziła mnie w pychę, bo ona jest grzechem głównym, a naszym celem jest przecież zbawienie" - zaakcentował dziennikarz.

Skierował też słowa wdzięczności do swojej rodziny - żony, dzieci oraz wszystkich tych, którzy formowali go w wierze. "Szczególnie dziękuję moim ś.p. rodzicom. Tacie, który uczył mnie, że nie warto iść za wszystkimi, że warto być na kontrze i jak jedni mówią jedno, to warto się zastanowić, czy nie mówić czegoś innego" - dodał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper
35,60 zł
89,00 zł

Fundamentalne dzieło kardynała Kaspera

Jeden z najsłynniejszych kardynałów, prezydent Papieskiej Rady do Spraw Popierania Jedności Chrześcijan, podejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące Kościoła Katolickiego. Pisze o jego istocie, o znaczeniu Jezusa Chrystusa, a także o misji, dialogu...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tomasz Terlikowski laureatem Nagrody Dziennikarskiej "Ślad"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.